zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Zakończył się sezon 2019/2020 PlusLigi. Aluron Virtu CMC Zawiercie na 10. miejscu w tabeli, do PlusLigi w miejsce BKS Visły Bydgoszcz wejdzie Stal Nysa

W wyniku posiedzenia Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkowej S.A. oraz konsultacji z przedstawicielami akcjonariuszy spółki zdecydowano o przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020 PlusLigi i o nieprzyznaniu tytułu mistrza Polski. Aluron Virtu CMC Zawiercie zakończył rozgrywki na dziesiątym miejscu.

PlusLiga zakończyła sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 12 marca 2020, czyli bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. Nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn zostanie ustalona według tabeli i liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skra Bełchatów) otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021, a czwarta drużyna (Jastrzębski Węgiel) w Pucharze Challenge. Ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu – członka PlusLigi.

Zakończono również sezon w Lidze Siatkówki Kobiet oraz Krispol 1. Lidze Mężczyzn.

To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata –  mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Aluron Virtu CMC Zawiercie po rozegraniu 24 meczów (dwie drużyny w PlusLidze rozegrały inną liczbę meczów – Trefl Gdańska – 25 meczów, jest na 5. miejscu w tabeli, a Cerrad Enea Czarni Radom – 23 mecze, jest na 7. miejscu w tabeli) znajduje się na 10. miejscu w tabeli na 14. drużyn. Ostatnia z drużyn, BKS Visła Bydgoszcz, do której kilka tygodni temu trafił były kapitan Jurajskich Rycerzy Michal Masny, decyzją Polskiej Ligi Siatkówki spada z PlusLigi.

W miejsce BKS Visły Bydgoszcz do PlusLigi wejdzie nowy klub. Prawdopodobnie będzie to Stal Nysa, która – również po wcześniejszym zakończeniu sezonu – uplasowała się na 1. miejscu w tabeli Krispol 1. ligi.

Jako drużyna znajdująca się na pierwszym miejscu w tabeli, przejdziemy audyt, który zadecyduje o tym, czy zostaniemy członkami PlusLigi. Audyt przejdzie również drużyna BBTS-u Bielska – Białej, choć to my, jako lider mamy “pierwszeństwo” wejścia do wyższej klasy rozgrywkowej – czytamy na stronie internetowej stalnysa.pl

Audyt to formalność a nie „konkurs” kto wypadnie lepiej. To dokładnie taka sama procedura jaką przerabialiśmy rok temu. Wiemy, co trzeba spełnić. Jesteśmy przygotowani i będziemy przygotowani. Po audycie czeka nas intensywna praca. Na ten moment jednak sport stoi w miejscu. Czekamy na koniec pandemii i chcemy wrócić do pracy – powiedział prezes Stali Nysa, Marek Majka.

redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange