zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Wyrok w sprawie wójta gminy Irządze: “zostałem pomówiony”. Wniesiono apelację

W dniu 28 marca bieżącego roku Sąd Rejonowy w Myszkowie wydał wyrok, w myśl którego wójt Irządz Jan M. jest winny kierowania samochodem osobowym będąc w stanie po użyciu alkoholu, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym w stanie po użyciu alkoholu oraz kierowania samochodem bez wymaganych dokumentów.

Za te czyny sąd wymierzył obwinionemu karę grzywny w wysokości 1 000 zł, orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy z obowiązkiem zwrotu prawa jazdy do właściwego wydziału komunikacji oraz obciążył go kosztami postępowania.

Wyrok ten nie jest prawomocny, gdyż obrońca obwinionego wniósł apelację od tego wyroku. Aktualnie toczy się w sprawie postępowanie międzyinstancyjne i akta sprawy zostaną przekazane do Sądu Okręgowego w Częstochowie do rozpoznania tej apelacji – poinformował sędzia Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Co na to wójt gminy Irządze?

Zamierzam złożyć apelację, gdyż nie zgadzam się z wyrokiem Sądu Rejonowego w Myszkowie. Uważam nadal, że zostałem pomówiony o prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu. Moim zdaniem i mojego prawnika nie było podstaw wydania takiego orzeczenia na podstawie zgromadzonych dowodów – powiedział wójt Irządz.

2 KOMENTARZE

  1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  2. Może radna Mićka i radny Świderski powiedzą ile przytulili podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów.
    Radna Mićka taka sprawiedliwa,uczciwa a jak kolega z PO odchodził z prezesa wodociągów w grudniu 2018 i dał podwyżki tylko swoim 17 osobom(załoga liczy 140 osób) i bardzo duże nagrody to jakoś jej nie przeszkadzało,mega hipokrytka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.