zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Wkrótce powstanie most w Kuźnicy Masłońskiej

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach prowadzi prace nad projektem budowy ośmiu mostów na terenie województwa śląskiego, wśród których znajduje się także most w Kuźnicy Masłońskiej.

Ruch drogowy w tym miejscu ze względu na wyeksploatowanie mostu odbywa się jednym pasem, co jest dużym utrudnieniem dla kierowców.

Mimo prawidłowego oznakowania oraz sygnalizacji świetlnej na moście na drodze wojewódzkiej nr 796 w Kuźnicy Masłońskiej ciągle dochodzi do wypadków. Kierowcy nie zawsze zwracają uwagę na oznaczenia drogowe, które wyraźnie mówią, że pierwszeństwo na jednopasowym odcinku mają samochody nadjeżdżające od strony Dąbrowy Górniczej. Być może uciążliwe dla kierowców poruszających się drogą wojewódzką nr 796 zwężenie mostu w Kuźnicy Masłońskiej przejdzie do lamusa, gdyż Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach uwzględnił jego budowę w planach inwestycyjnych na najbliższe lata.

W tej chwili trwa procedura przetargowa na projekt budowy tego i siedmiu innych obiektów mostowych. Przewidujemy, że projekt będzie gotowy 31 sierpnia 2018 roku. Potem zgłosimy przebudowę mostu do planu na rok 2019. O ile Sejmik przydzieli potrzebne fundusze, ogłosimy przetarg na przebudowę tego mostu. Polegać będzie ona na rozbiórce istniejącego obiektu i budowie nowego. W tej chwili ruch na moście jest zawężony ze względu na ograniczoną nośność. Dlatego wprowadzono oznakowanie nakazujące ustąpienie pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się w jednym z kierunków – mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Nie pozostaje nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość, ale przede wszystkim zachowanie do tego czasu ostrożności i przestrzegania istniejącego oznakowania.

Źródło: Urząd Miejski w Łazach (autor: Magdalena Kizlich)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.