zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Wkrótce powstanie Centrum Integracji Społecznej. Trwa nabór pracowników

Prawdopodobnie w lipcu w Witowie (gmina Irządze) otwarty zostanie ośrodek aktywizacji mieszkańców.

Centrum Integracji Społecznej powstanie w ramach projektu realizowanego przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z siedzibą w Kluczach, gminę Irządze i Zajazd „Venite”. Jednostki te pozyskały w projekcie partnerskim dotację w wysokości prawie 3 milionów złotych z funduszy europejskich (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego). Celem projektu jest podniesienie umiejętności zawodowych i psychospołecznych 80 osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym w terminie od 2 stycznia b.r. do 31 grudnia 2018 r.

W ramach projektu od 1 marca prowadzone będą warsztaty na terenie powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego, częstochowskiego w ramach kilku pracowni tematycznych: biurowej, opiekuńczo-asystenckiej, gastronomicznej, konserwatorsko-remontowej i ogrodniczo-porządkowej. Jednym z efektów warsztatów będzie wyremontowanie Centrum Integracji Społecznej w Witowie, które zostanie oficjalnie otwarte podczas wakacyjnego festynu.

W związku z rozpoczęciem działalności CIS-u Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne ogłosiło rekrutację na kilka stanowisk: kierownika ośrodka, kierowcy samochodu osobowego/asystenta osoby niepełnosprawnej, doradcy zawodowego/trenera pracy i psychologa. Szczegóły ofert pracy dostępne są na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Zawierciu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.