zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

We Włodowicach radni przyznali sobie podwyżki. W poniedziałek odbyła się sesja rady gminy [AUDIO + ZDJĘCIA]

W poniedziałek odbyła się sesja Rady Gminy Włodowice, podczas której m.in. przegłosowano uchwałę dotyczącą podwyżek diet radnych.

Podczas sesji wójt Adam Szmukier oficjalnie powitał i przedstawił radzie nowego dyrektora Zakładu Usług Komunalnych we Włodowicach Marka Borowika.

Włodowiccy radni przegłosowali zmianę uchwały nr 38/VI/2011 z dnia 31 maja 2011 r. w sprawie ustalenia wysokości oraz zasad wypłacenia diet radnym Rady Gminy Włodowice oraz zwrotu kosztów podróży służbowych dla radnych. Radny Tomasz Leśniak zaproponował przesunięcie dodanych środków na stypendia dla uczniów w gminie.

Aktualne miesięczne diety (w nawiasach kwoty przed podwyżką):
Przewodniczący rady gminy: 1200 zł (980 zł)
Wiceprzewodniczący rady gminy: 800 zł (600 zł)
Przewodniczący stałych komisji rady gminy: 750 zł (450 zł)
Wiceprzewodniczący stałych komisji rady gminy: 700 zł (wcześniej nie przewidywano dodatkowych diet dla wiceprzewodniczących komisji)
Pozostali radni: 550 zł (360 zł)

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Przewodniczącego Rady Gminy – Stanisława Ibka:

Przyjęto również uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów do 6 lat w publicznym przedszkolu i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Jednostki podległe gminie Włodowice zapewnią bezpłatne nauczanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Za świadczenia przekraczające ten wymiar czasowy ustalono opłatę w kwocie 1zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.
Pan Adam Szmukier poruszył także problem nielegalnie porzucanych śmieci na terenach gminy oraz zapowiedział prelekcję dotyczącą historii Włodowic, którą poprowadzi Jarosław Maciej Grabia. Mówi wójt Adam Szmukier:

Tekst, nagranie i zdjęcia: Karol Jarża

9 KOMENTARZY

  1. POPIERAM! Za dobrą, trudną i odpowiedzialną pracę na rzecz gminy i dobra jej mieszkańców, należy się godna, suta pensja z naszych podatków. To jest mądra, gospodarska decyzja!

  2. Nie popieram. Chcesz się udzielać to działaj dla dobra miasta społecznie a nie dla kasy. Zobaczyli byśmy ile kandydatów startowało by przy wyborach.

  3. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  4. Nie będzie dobrze w kraju, gdzie nawet na najniższych szczeblach politycznych doją społeczeństwo na każdym kroku…radni “bezradni”!

  5. Może radna Mićka powie ile przytuliła podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów

  6. A ja mam pytanie do przewodniczącego Ibka – w związku z zakupem jakich artykułów niezbędnych do życia i funkcjonowanie radnego Gminy Włodowice nastąpiła podwyżka diet? Jak wiemy Praca radnego to praca społeczna (tym zawsze chełpili się radni z Włodowic). Zatem przykre jest Panie przewodniczący, że dla takiego społecznika jak Pan ważniejszy jest prywatny interes niż dobro dziecka, uzdolnionego dziecka. Nadmieniam, iż Gmina Włodowice ma pieniądze na podwyżki dla radnych, pracowników, WÓJTA natomiast dzieci, zdolne dzieci dla naszych SPOŁECZNIKÓW nie znaczą NIC. W gminie nie ma stypendiów dla zdolnej młodzieży. Kochana młodzieży zapamiętajcie radny musi być wyposażony w odpowiednie artykuły niezbędne do pełnienia tej społecznej posługi. Musicie to zrozumieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.