zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

We Włodowicach nie będzie Młodzieżowej Rady Gminy

Podczas minionej sesji Rady Gminy Włodowice odrzucono uchwałę o utworzeniu Młodzieżowej Rady Gminy. Jej założenie zostało poddane pod głosowanie na wniosek Stowarzyszenia “Skauting Jurajski”.

Wniosek stowarzyszenia w sprawie utworzenia młodzieżowej rady został złożony 3 grudnia ubiegłego roku. Przewodniczący Rady Gminy Włodowice pismem z 12 grudnia przekazał wniosek do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która w dniu 18 stycznia podjęła uchwałę w tej sprawie wyrażąjąc pozytywną opinię o wniosku.

W naszej Gminie pikanterii niezrozumiałej decyzji części Radnych, w tym Przewodniczącego Komisji Skarg i Wniosków oraz innych radnych dodaje fakt, że jedna z Pań Radnych argumentując swoją decyzję – uznała, że „to jest głupi pomysł, bo jej wnuczki tak powiedziały”, a kilka dni wcześniej była osobą w pełni akceptującą wniosek. Niewytłumaczalny jest głos Przewodniczącego Rady Gminy, jako jednego z założycieli Skautingu Jurajskiego- nagle zapomniał- jak formowano rozwój dzieci i młodzieży w Skautingu- jak wiele zrobiono dla już dorosłej młodzieży – i głosując negatywnie uznał decyzję za niepotrzebną – czytamy na Facebooku klubu radnych “Szansa na rozwój”.

Jaki był powód odrzucenia uchwały?

Mam kontakt z młodzieżą, ale nie miałem ze strony młodzieży żadnych sygnałów, żeby poprzeć utworzenie takiej rady w tym głosowaniu – powiedział Stanisław Ibek, Przewodniczący Rady Gminy Włodowice.

Zdjęcie: Archiwum

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra decyzja, dzieci, młodzież powinna się uczyć a nie udawać, że się zna najlepiej na wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.