essay on travelling as a means of education interactive essay legalization of prostitution argumentative essay koolfree education essays foreign direct investment fdi good words to do a definition essay on sport psychology essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

W Szczekocinach może powstać przystanek kolejowy. Pod warunkiem, że regionalny przewoźnik zapewni połączenie

W czwartek 7 maja prezydent Andrzej Duda i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili w trakcie konferencji prasowej program budowy 200 przystanków kolejowych w Polsce. Jeden z nich miałby się znaleźć na terenie powiatu zawierciańskiego – w Szczekocinach.

Za kwotę 1 mld zł zamierzamy budować nowe przystanki kolejowe, odbudować te, które od lat nie istnieją oraz wydłużać perony tam, gdzie nie mogą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne. Jest to kolejna odsłona walki naszego rządu z wykluczeniem komunikacyjnym. Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za inspirację do realizacji tego programu. Budujemy setki kilometrów dróg lokalnych, 100 obwodnic, dofinansowujemy przewozy autobusowe, modernizujemy prawie 9 tys. km torów, a do ponad 20 miejscowości wróci kolej pasażerska dzięki Programowi Kolej Plus – powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Realizacja programu jest uzależniona od tego, czy wybudowane przystanki będą używane.

Warunkiem realizacji inwestycji będzie deklaracja regionalnego organizatora przewozów o korzystaniu z wybudowanej infrastruktury – czytamy na stronie internetowej ministerstwa infrastruktury.

Regionalnym przewoźnikiem kolejowym w województwie śląskim są Koleje Śląskie. Spółka należy do samorządu województwa śląskiego.

Czy Koleje Śląskie są w stanie utworzyć połączenie do Szczekocin? Jak informuje Magdalena Iwańska, rzeczniczka Kolei Śląskich, spółka pozytywnie zareagowała na informacje o programie, wymaga to jednak szczegółowych analiz i – przede wszystkim – decyzji marszałka województwa śląskiego.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Najpierw został zlikwidowany,żeby teraz z pompą go przywrócić jako widomy sukces rządu PiS.
    A budynek dworca w Szczekocinach chyba nadal stoi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange