zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

W Porębie otwarto nowy posterunek policji [ZDJĘCIA]

Wczoraj w Porębie odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Symboliczny klucz do budynku przekazał Burmistrz Poręby.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył natomiast kierownikowi posterunku kluczyki do nowego radiowozu. W wydarzeniu, oprócz kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, uczestniczyli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Przywrócenie Posterunku Policji w Porębie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Obiekt ten zaczął działać po ponad pięcioletniej przerwie. Dzięki dużemu zaangażowaniu lokalnego samorządu i kierownictwa śląskiego garnizonu, mieszkańcy Poręby mają znowu w swoim mieście jednostkę policji. Budynek został gruntownie wyremontowany i wyposażony w nowy sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny. Aktualnie w Posterunku Policji w Porębie pełni służbę 7 funkcjonariuszy, kierownik, dwóch dzielnicowych i czterech policjantów służby patrolowej.

Wczorajszą uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Ryszard Skowroński, który po powitaniu przybyłych gości, wspomniał o długoletniej historii posterunku i podkreślił owocną współpracę z samorządem lokalnym. Następnie Burmistrz Poręby przekazał kierownikowi posterunku asp. szt. Tomaszowi Kmicie symboliczny klucz. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia wręczył natomiast kierownikowi kluczyki do nowego radiowozu. Otwarty budynek został poświęcony przez księży proboszczów miejscowych parafii. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zaproszeni goście mogli zobaczyć, w jakich warunkach będą pełnili służbę porębscy policjanci. W uroczystości, oprócz kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, uczestniczyli Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Andzel i Przewodniczący Rady Powiatu Zawierciańskiego. Po zakończeniu części oficjalnej dla wszystkich zaproszonych przygotowano dodatkową atrakcje, występy artystyczne dzieci w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.