zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

W Ciągowicach odbędzie się Festiwal Zalewajki [AUDIO + PLAKAT]

Festiwal Zalewajki odbędzie się na placu przy OSP w Ciągowicach w sobotę 10 sierpnia.

Zalewajka pochodzi prawdopodobnie z robotniczej Łodzi. To połączenie kartoflanki i żuru, a nazwa zdradza sposób jej powstania – zalewanie ziemniaków żurem. Festiwal Zalewajki to pomysł strażaków z OSP i Koła Gospodyń Wiejskich z Ciągowic. Ubiegłoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz licznych gości. Proszę mi pokazać kogoś, kto nie lubi zalewajki. A zupa ma to do siebie, że każda gospodyni robi inną zalewajkę, choć przepis jest jeden – mówi Maciej Kaczyński, burmistrz Łaz.

Głównym organizatorem festiwalu jest Rada Sołecka Sołectwa Ciągowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Ciągowicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciągowicach. Współorganizatorami są UM Łazy oraz MOK Łazy.

W trakcie Festiwalu Zalewajki można wziąć udział w konkursie na najlepszą zalewajkę – aby to zrobić należy wypełnić formularz i przesłać go na adres cpp@lazy.pl lub dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Łazach, ul. Traugutta 15, 42-450 Łazy do dnia 06.08.2019 r. (wtorek) do godziny 15:30. Liczba miejsc uczestników konkursu jest ograniczona. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

O wydarzeniu mówi Maciej Kaczyński:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.