free essay examples for university physical development in adolescence essay essay topics for high school students argumentative personal dignity essay harvard 2 2 essay topics

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

TVP3 Katowice w Łazach i Ogrodzieńcu w sprawie sprzeciwu wobec planów budowy linii kolejowych do CPK [ZDJĘCIA]

TVP3 Katowice odwiedziło dziś gminy Łazy i Ogrodzieniec. Chodzi o temat sprzeciwu mieszkańców do planów budowy nowych linii kolejowych w ramach przyszłego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

TVP3 Katowice rozmawiało z włodarzami Łaz i Ogrodzieńca oraz z mieszkańcami Ryczowa. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli m.in. radny ogrodzieniecki Jerzy Janoska, Dorota Supkowska z Fundacja “Stara Szkoła” oraz przewodnik jurajski Jarosław Wesołowski.

Materiał przygotowany przez TVP zostanie wyemitowany w TVP Info. Wkrótce więcej informacji.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

15 KOMENTARZY

  • co w zamian? juz wszyscy wyjechali mlodzi z powiatu SZA zagranice czy w Polske! i tak wlasnie jest najbardziej zaniedbany komunikacyjnie i cywilzacyjnie powiat w slaskiem……i potem placza ze tak zle ze trza dybac za 1900 pln…….proponuje zmiec nazwe powiatu na Yellow Stone vel White Stone od jurajskich skalkach….albo AmiszPowiat

 1. bo kolej żelazna to diabeł wcielony – już kilka stuleci temu, wiedzieli o tym nawet Indianie w Ameryce, co to mieli być Hindusami, tylko ten co płynął do Indii to się pomylił i źle nazwał. Ile to kawalerii trzeba było zaangażować, aby swymi tomahawk-ami w końcu nie dziurawili tej żelaznej dyszącej parą i dymem, bestii.

 2. nie loddomy powiatu tylkonkunie ibwozy drabiniaste a ni zelazne kunie bydom tu brykac o to pospiesne! Ni w zyciu krowy jis mltko ni dajo a koty na dzewo poskokaly i ni chca zejsc….tylko wozy drabiniaste i kobyly na drogi zero samochodow i i tirow a jesce mi tu bydom kolej budowac a male zwiefoki mysy ptoski…..

 3. Czasami naprawde mi wstyd za Ludzi że mam coś znimi wspólnego… Mieszkałem w Zawierciu, wyprowadziłem się na Jurę bo lubie cisze przyrode, skałki i bogadztwo naszego regionu , odpowiada mi widok ludzi jeżdzących konno, na rowerach, spacerujacych po licznych ścieżkach a zatem logiczne ze kolej mi nie odpowiada, skoro ktoś woli mieszkać w mieście i mu odpowiada kolej/rozwój to nie ma problemu pisać do CPK że w tej lokacji gdzie się mieszka można położyć 1wszy podkład.

 4. Do wszystkich uciemiężonych życiem na Jurze. Weźcie los w swoje ręce, spakujcie się i wyjedźcie najdalej stąd, niech ślad po Was zaginie. Trzeba być tchórzem albo desperatem, aby tak dalej ciągnąć i żyć wbrew sobie!!! Jak dobrze poszukacie w” necie” to znajdziecie w atrakcyjnej, a nawet bardzo atrakcyjnej cenie mieszkanie tuż przy trakcji kolejowej. Poważnie!!!
  Taka mała sugestia. Są plany aby szybką kolej puścić przez Zawiercie. Proponuję, już dzisiaj wysłać petycję do CPK w tej sprawie, aby tak też się stało. Nic prostrzego!!

  • w Zawierciu już jest kolej, na nieruchomościach przy torach mieszka więcej ludzi niż w wioskach protestujących przeciwko nowym liniom. Czy powinny powstać? nie wiem, dziwne jest to, że to co jest obecnie nie wystarczy.

 5. Wieśniaki, już Kromołki 100 lat temu nie chciały “żelaznego konia” bo im krówki, świnie i kury będą się płoszyć. I do dzisiaj zostali wieśniakami.

  • Do ZACOFANE WIEŚNIAKI Oczywiście, że nie chcemy, żeby po naszej ziemi jakiś tam “żelazny koń jeździł” i nam zwierzątka straszył!!!:) Wieśniaki…?, może być, w końcu na wsi mieszkamy. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange