sample essay for nursing scholarship application raymond carver neighbors essays honors society essays giver essay topics

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Śmiertelne potrącenie w Porębie [ZDJĘCIA]

Wczoraj wieczorem w Porębie doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący osobówką 33-letni mężczyzna potrącił na przejściu dla pieszych 70-letnią kobietę. Był trzeźwy, nie posiadał jednak uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj około godziny 18.30 dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 78 w Porębie. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że kierujący fordem 33-latek, jadąc od strony Siewierza, potrącił kobietę. 70-letnia mieszkanka Poręby przechodziła przez jezdnię na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Niestety pomimo prób ratowania życia, piesza zmarła na skutek doznanych obrażeń. Wiadomo, że siedzący za kierownicą Forda Ka 33-letni mieszkaniec Poręby w chwili zdarzenia był trzeźwy. Mężczyzna nie posiadał jednak uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci ustalili również, że jego samochód nie miał aktualnych badań oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Pojazd zabezpieczono do dalszych badań. Aktualnie zawierciańscy policjanci oraz prokuratura wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Zgodnie z Kodeksem Karnym sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym może grozić do 8-lat więzienia.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych. Przypominamy również, o obowiązku oczyszczenia wszystkich zamarzniętych szyb, lusterek oraz świateł. Zabrudzone ograniczają widoczność, co może skutkować zbyt późną reakcją na drodze.

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange