zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Silny wiatr w powiecie zawierciańskim: ponad 20 interwencji straży pożarnej [AUDIO + ZDJĘCIA]

W nocy z niedzieli na poniedziałek w południowej Polsce bardzo silnie wiał wiatr. Tylko w powiecie zawierciańskim straż pożarna interweniowała ponad 20 razy.

O pracowite nocy zawierciańskich strażaków mówi asp. Grzegorz Nowak, oficer prasowy KP PSP w Zawierciu:

W dniu 24.02.2020 r. o godzinie 05:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zawierciu zadysponowało naszą jednostkę do wypadku drogowego pomiędzy miejscowościami Siamoszyce i Szypowice. Do akcji wyruszył zastęp SLRt Ford Transit. Na miejscu pracował już Zespół Ratownictwa Medycznego, a swoje działania rozpoczynał zastęp z OSP Żerkowice (na miejsce równo z nami przybyły zastępy z JRG PSP w Zawierciu). W jednym z pojazdów znajdował się uwięziony kierowca. Nasze działania polegały na pomocy druhom z OSP Żerkowice w wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. Następnie kierowcę przekazano kolejnemu ZRM. Po chwili na miejsce przybyła Policja oraz następny ZRM. Nasze działania zakończyliśmy i zastęp wrócił do bazy – czytamy na Facebooku OSP Kroczyce.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do zdarzenia w Siamoszycach doszło prawdopodobnie podczas omijania przez jeden pojazd gałęzi znajdujących się na jezdni.

Zdjęcia: Czytelnik

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.