zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Sesja rady w Pilicy: o czym dyskutowali radni? [AUDIO + ZDJĘCIA]

W czwartek 30 maja odbyła się IX Sesja Rady Miasta i Gminy Pilica.

Na sesji przyjęto uchwały dotyczące wyrażenia zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli – Zalew Pilica I oraz Zalew Pilica II, z których będzie można korzystać w okresie wakacyjnym. Mówi Burmistrz Artur Janosik:

Powołano zespół ds. oceny kandydatów na ławników na kadencję 2020-2023. W jego skład weszli radni: Wojciech Gamrot, Paulina Gajda, Tomasz Karpała.

Burmistrz Pilicy poinformował o dotacji, jaką zaoferowało Nadleśnictwo Olkusz na przebudowę drogi gminnej Złożeniec Pustkowie. Inwestycja ma odbyć się dwuetapowo w przeciągu najbliższych 2 lat:

Wiceprzewodniczący Rady Tomasz Karpała zachęcił do udziału gminy w kampanii Fundacji Allegro All For Planet, w której dla 50 zwycięzców przewidziano nagrodę w postaci czujników smogu wraz z monitoringiem. Inicjatywa polega na zarejestrowaniu się na stronie kreckilometry.pl i pobraniu aplikacji mobilnej, która umożliwi śledzenie aktywności – ta z kolei po powiązaniu konta z wybranym przez użytkownika miastem będzie przekładała się na jego pozycję w rankingu. Propozycję skomentował Artur Janosik:

W końcowej części obrad, w związku z Dniem Samorządowca, który przypada na 27 maja burmistrz złożył uczestnikom posiedzenia życzenia owocnej współpracy i wzajemnego szacunku, zarówno we własnym gronie, jak i w relacjach ze społeczeństwem.

Tekst, nagrania i zdjęcia: Karol Jarża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.