zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Sesja rady w Ogrodzieńcu: zmiany w “Gazecie Ogrodzienieckiej”, “31 maja urząd będzie dla dzieci” [AUDIO + ZDJĘCIA]

W poniedziałek 20 maja odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu.

W trakcie sesji przyjęto uchwałę dotyczącą poszerzenia grona Kolegium Redakcyjnego “Gazety Ogrodzienieckiej”. Jego nowymi członkami zostali: Małgorzata Musialska, Alicja Żak, Michał Krawczyk, Karolina Matuszewska i Maria Lipka-Stępniewska.

Oto co powiedziała burmistrz Ogrodzieńca Anna Pilarczyk-Sprycha o zmianie w redakcji „Gazety Ogrodzienieckiej”:

Podjęto i przegłosowano także uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie od Poczty Polskiej S.A. na rzecz Gminy Ogrodzieniec nieruchomości przy Placu Wolności 41.

Uchwalono Statut Ośrodka Pomocy Społecznej, który wymagał aktualizacji ze względu na wprowadzone w ostatnich latach działania (m.in. program 500+, Karta Dużej Rodziny, prowadzenie świetlic środowiskowych).

Burmistrz Ogrodzieńca poinformowała o zakwalifikowaniu gminy do unijnego programu WiFi4EU, co oznacza dotację w kwocie 15 000 zł na zapewnienie bezpłatnego dostępu do internetu w przestrzeni publicznej.

Ogłoszono również zbliżające się wydarzenia: dzień dziecka, który z powodu remontu budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się 31 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec oraz „Biała niedziela”, w ramach której 2 czerwca w budynku SPZOZ mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i badań profilaktycznych. Mówi burmistrz Ogrodzieńca:

W związku z niedostępnością MGOK głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędzie się w sali narad Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu (plac Wolności 42).

Tekst, nagrania i zdjęcia: Karol Jarża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.