the company a short history of a revolutionary idea essay career fashion design essay sonnet 29 essay 12 on sat essay examples ultradian rhythms essay reflective essay on group communication

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Sesja rady w Ogrodzieńcu: nie będzie szkoły przy ul. Orzeszkowej, powstanie tam żłobek i przedszkole [AUDIO + ZDJĘCIA]

We wtorek 25 czerwca odbyła się XI Sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu.

W trakcie sesji przedstawiono Raport o Stanie Gminy za rok 2018, który jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec. W dalszej części spotkania jednomyślnie przegłosowano uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania oraz absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Ogrodzieniec.

Burmistrz Anna Pilarczyk-Sprycha poinformowała o aktualnej sytuacji w zakresie wywozu odpadów komunalnych:

Poruszony został także temat sołectw, które mają ograniczone możliwości korzystania z transportu zbiorowego. Sprawa ma zostać rozwiązana do 2020 roku. Burmistrz odniosła się także do zgłaszanego przez mieszkańców problemu niewystarczającej liczby lekarzy w SPZOZ w Ogrodzieńcu i zapowiedziała jak najszybsze działania.

W trakcie sesji liczbą głosów 11 za, 3 wstrzymujących się oraz 1 przeciw przyjęto uchwałę o likwidacji jednostki budżetowej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ogrodzieńcu, której obowiązki ma przejąć Przedsiębiorstwo Komunalne Ogrodzieniec Sp. z o.o. Ma być to jedynie zmiana ograniczająca koszty administracyjne, pracownicy ZGK zachowają swoje stanowiska pracy, lecz pod zwierzchnictwem innej instytucji.

Najwięcej emocji podczas sesji wzbudziła sprawa organizacji szkoły podstawowej w Ogrodzieńcu. W roku szkolnym 2019/2020 wszystkie dzieci w gminie będą uczęszczały do szkoły przy ul. Kościuszki. Szkoła przy ul. Orzeszkowej nie będzie mogła funkcjonować w dotychczasowym kształcie. Burmistrz Ogrodzieńca podkreślała, że jest świadoma niedogodności z którymi będzie się wiązało to rozwiązanie, ale było ono jedyną opcją w obecnych warunkach oraz w obliczu nieprawidłowości mających miejsce w przeszłości. Mówi Anna Pilarczyk-Sprycha:

W końcowej części spotkania burmistrz informowała o spotkaniach terenowych z sołtysami, które mają pomóc w ustalaniu działań na terenie gminy, oraz o nagłaśnianej niedawno kwestii krocionogów. W zwalczanie wijów przy ul. Kościuszki włączyły się zastępy OSP Kiełkowice, co na ten moment rozwiązało problem.

Tekst, nagrania i zdjęcia: Karol Jarża

5 KOMENTARZY

  1. Ludzie, chcieliśta nowy Burmistrz, to teroz mota za swoje! Dziecioki bedom łaziły na poniewierke po łogrodzieńcu! Gupota, nic wincy i tyle wszystkigo!

  2. Szkoda słów na to, co dzieje się w naszej gminie. Dziwne że przez ostatnie 16 lat nie było takich problemów i nagle ze zmianą władzy jest tyle powikłań – czy jeśli chodzi o budynek przy osiedlu E. Orzeszkowej czy sprawę odpadów komunalnych. Problem najwidoczniej nie tkwi w ludziach, w przeszłości a w obecnym samorządzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange