zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Sesja Rady Gminy Kroczyce: wzrasta liczba mieszkańców, egzaminy gimnazjalne znacznie poniżej średniej wojewódzkiej [AUDIO + ZDJĘCIA[

W poniedziałek 17 czerwca odbyła się VII Sesja Rady Gminy Kroczyce. 

Wójt Stefan Pantak poinformował o aktualnym przebiegu budowy sieci kanalizacyjnej:

Po raz pierwszy przedstawiono Raport o stanie Gminy Kroczyce. Dokument podsumowujący rok 2018 liczy 152 strony i jest dostępny do wglądu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Kroczyce. Opinię o raporcie wyraził Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Janikowski:

Przedmiotem debaty na sesji była m.in. kwestia wyników egzaminu gimnazjalnego w 2018 r. Język angielski na poziomie podstawowym to w gminie Kroczyce 55,2%, a średnia w powiecie wyniosła 70,3%, z kolei w województwie – 69,4%. O komentarz poprosiliśmy wójta Kroczyc:

W raporcie znalazło się również zestawienie liczby mieszkańców gminy na przestrzeni lat 2014-2018. Tendencja jest wzrostowa – w roku 2014 gmina Kroczyce liczyła 5669 osób, w roku 2018 już 6343 osoby. Mówi Stefan Pantak:

Skarbnik Katarzyna Fabjańska-Góral zapewniła, że rekordowe inwestycje w minionym roku nie wpłyną negatywnie na płynność finansową gminy, która oprócz dużych projektów będzie realizowała również działania na mniejszą skalę, wpływające na komfort życia mieszkańców.

W dalszej części zebrania jednomyślnie przegłosowano uchwały o wotum zaufania oraz absolutorium dla wójta, co spotkało się z gromkimi brawami zebranych. Wójt Pantak zapewnił, że będzie to stanowiło dla niego motywację do dalszych działań na rzecz gminy.

Tekst, zdjęcia i nagrania: Karol Jarża

2 KOMENTARZE

  1. Ej chłopaki z Kroczy! Nie chcielibyście tam Konarskiego? Może by się przydał do czegoś, np do wypasania krów w Korczycach? Chętnie oddamy w dobrej cenie.

  2. Nie dziwie się ze w Kroczycach wzrasta liczba mieszkańców a w Zawierciu maleje – ludzie uciekają. Tam macie świeże powietrze i dobrego Włodarza, my w Zawierciu bród, smród, smog i ciamajde…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.