zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Rondo w Ogrodzieńcu: kiedy zostanie oddane do użytku?

Według planów prace drogowe w tamtym rejonie miały zakończyć się 12 grudnia. Co jest powodem ich przedłużenia i kiedy będzie można przejechać po rondzie w Ogrodzieńcu?

– Opóźnienie powstało na skutek konieczności dokonania badań archeologicznych i istnienia nieujawnionych na mapach instalacji teletechnicznych, przez co w projekcie nie przewidziano dodatkowych prac, jakie należało wykonać. Między innymi firma gazownicza musiała przebudować w trybie nagłym ok. 200-metrowy odcinek gazociągu – wyjaśnia Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Nadzór archeologiczny prowadzony w miejscu prac drogowych sprawowany jest przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a prowadzi go wykonawca całej inwestycji, firma DOMAX z Boronowa. Według informacji od DOMAX-u prace archeologiczne zostały już zakończone, a rondo zostanie oddane do użytku najprawdopodobniej w środę lub w czwartek po Świętach.

Inwestycja nie jest jednak jeszcze ukończona w pełni – nie nałożono tzw. warstwy ścieralnej (jest to wierzchnia warstwa nawierzchni zabezpieczająca konstrukcję drogi przed oddziaływaniem ruchu i warunków atmosferycznych, ma grubość ok. 4-5 cm). Jak poinformował wykonawca inwestycji, będzie ona mogła zostać nałożona gdy pozwoli na to temperatura powietrza – powinna ona wynosić przynajmniej 10 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.