zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Radny powiatowy Rafał Porc zrezygnował z mandatu. Wiemy, kto go zastąpi

Informację o rezygnacji z mandatu radnego jako pierwszy podał Gabriel Dors na swoim blogu.

Kilka dni temu radny powiatowy Rafał Porc (wicestarosta zawierciański w latach 2012-2014) zrezygnował z mandatu radnego. Co było powodem jego decyzji?

– Decyzję podjąłem ponad 2 temu tuż po wyborach, że w trakcie bieżącej kadencji mandat przekażę Panu Damianowi Łukasikowi, który w 2014 roku w wyborach do powiatu z gminy Łazy uzyskał drugi wynik pomimo odległej piątej pozycji na liście. Wówczas włożył sporo własnej pracy i energii w kampanię wyborczą, zasłużył na to. Ten mandat dla listy był wspólnym sukcesem. Samorząd to gra zespołowa. Było dla mnie zaszczytem i przyjemnością reprezentowanie gminy Łazy na przestrzeni minionych kadencji w samorządzie powiatowym i praca na rzecz mieszkańców. Życzę wszystkiego dobrego Panu Radnemu Łukasikowi i wielu sukcesów w pracy samorządowej dla dobra mieszkańców – mówi Rafał Porc.

Zgodnie z prawem wyborczym jego miejsce będzie mógł zająć kandydat z tej samej listy, który w wyborach samorządowych z 2014 roku otrzymał następny w kolejności wynik.

Rafał Porc w dniu 16 marca 2017 r. złożył rezygnację z mandatu radnego Powiatu Zawierciańskiego. Tego samego dnia Komisarz Wyborczy w Częstochowie wydał postanowienie stwierdzające wygaśniecie mandatu. Kolejną osobą na liście, która ma prawo objęcia mandatu jest Damian Leszek Łukasik, który jeśli nie zrzeknie się pierwszeństwa do objęcia mandatu i nie utracił biernego prawa wyborczego wstąpi w skład Rady. Komisarz Wyborczy w Częstochowie planuje wydanie postanowienia w tej sprawie na dzień 27 marca 2017 r. – mówi Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Częstochowie Tomasz Doruchowski.

Damian Łukasik ma 36 lat (urodziny obchodził dwa dni temu – 19 marca). Zamierza on przyjąć mandat radnego, a ślubowanie złoży prawdopodobnie podczas sesji rady powiatu w czwartek, 30 marca. Kandydował również z listy SLD Lewica Razem (jako kandydat bezpartyjny).

2 lata temu kandydowałem z listy jednego z komitetów, pomagałem Panu Rafałowi Porcowi w kampanii. W związku z pozytywnym odbiorem mojej kandydatury umówiliśmy się z Rafałem Porcem, że po połowie kadencji wymienimy się. Jako radny chcę nadal działać na rzecz gminy Łazy, współpracować z sołtysami. Jutro chciałbym spotkać się ze starostą, aby omówić współpracę – mówi Damian Łukasik.

 

Rafał Porc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.