zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Pożar domku wczasowego w Cisowej [ZDJĘCIA]

W trakcie nocy sylwestrowej w miejscowości Cisowa w gminie Pilica doszło do pożaru domku wczasowego. Zgłoszenie wpłynęło około w pół do pierwszej w nocy.

Kilka chwil po zadysponowaniu przez Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP zastęp OSP Pilica – GCBA-Rt 5/32 wyjechał do działań ratowniczo-gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar jednego z domków wczasowych znajdujących się na posesji. Pożarem objęte było poddasze budynku. Osoby wynajmujące budynek ewakuowały się ze strefy zagrożenia przed przybyciem zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Pierwsze działania zastępów Straży Pożarnych polegały na zlokalizowaniu głównego wyłącznika prądu, celem odłączenia zasilania oraz podaniu pięciu prądów gaśniczych wody w natarciu na dach i do wnętrza budynku. Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do rozbiórki dachu i usunięcia ocieplenia celem całkowitego ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru budynek został przekazany właścicielowi, a zastępy JOP zakończyły działania i powróciły do swoich baz – czytamy w informacji na stronie internetowej OSP Pilica.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły jednostki z Kleszczowej, Pilicy, Wierbki, Zawiercia, a także policja i pogotowie energetyczne.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Pilicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.