zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Policjant z Ogrodzieńca ratował samobójcę, uległ wypadkowy

Policjant z ogrodzienieckiego komisariatu podczas ratowania życia niedoszłego samobójcy, uległ wypadkowi. Z obrażeniami wewnętrznymi mundurowy trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 15 sierpnia w miejscowości na terenie podległym Komisariatowi Policji w Ogrodzieńcu. Policjanci dostali zgłoszenie od kobiety, że jej mąż chce popełnić samobójstwo. Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali mężczyznę, który w trakcie rozmowy prowadzonej przez zamknięte drzwi potwierdził, że ma myśli samobójcze. Mundurowi dostali się do środka przez okno budynku. Wtedy mężczyzna zaczął kierować się na poddasze, a następnie próbował wydostać się przez właz dachowy. To właśnie w tym momencie policjanci ruszyli na bezpośredni ratunek, ściągając mężczyznę, który częściowo znajdował się już poza budynkiem.

Osoba stawiała opór, a ponadto bardzo stanowczo mówiła o zamiarze odebrania sobie życia. Mundurowym udało się ściągnąć mężczyznę, jednak w trakcie ratowania ludzkiego życia, jeden z policjantów został przygnieciony przez niedoszłego samobójcę. Z obrażeniami wewnętrznymi policjant trafił do szpitala. Mężczyzna, wobec którego została podjęta interwencja, znajduje się pod specjalistyczną opieką. Życiu policjanta również nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tekst i zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.