zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Pilica, Ogrodzieniec: policjanci zatrzymali mężczyzn posiadających narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

W ubiegłym tygodniu policjanci patrolujący ulice Ogrodzieńca zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. W czasie legitymowania próbował ukryć jakąś rzecz trzymaną w kieszeni. Okazało się, że był to słoik wypełniony suszem roślinnym. Po dokładnym zbadaniu ustalono, że zawiera on kilkanaście gram marihuany. 25-letni mieszkaniec Ogrodzieńca trafił do policyjnego aresztu. Śledczy namierzyli również osobę, która sprzedała mu narkotyk.

Zatrzymany diler to 24-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego, mieszkający poprzednio w Ogrodzieńcu. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Kilka dni później w Pilicy policjanci z Ogrodzieńca zatrzymali kolejną osobę z narkotykami. 20-latek ukrywał marihuanę w paczce po papierosach. Również on trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków Sąd może orzec karę do 3 lat więzienia. Natomiast Sprawca handlujący narkotykami może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.