zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Ogrodzieniec zaprasza na spotkanie dotyczące programu Mieszkanie+ [PLAKAT]

Urząd Miasta i Gminy Ogrodzieniec zaprasza na spotkanie dotyczące rządowego programu Mieszkanie+, które odbędzie się w czwartek 9 maja.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 w sali narad Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu.

W ostatnich latach wyludniają się gminy i miasta naszego kraju, młodzi ludzie podejmują ryzyko i wyzwania- wyjeżdżają i poszukują nowego miejsca do życia i swojej lepszej przyszłości. Gmina Ogrodzieniec planuje wdrożyć rządowy PROGRAM MIESZKANIE+, którego celem jest poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych oraz osób młodych, które startują w dorosłe życie. Naszym celem jest przygotowanie Gminy do rozwoju, zatrzymanie młodych mieszkańców w naszej Gminie, aby tutaj mieszkali, zakładali rodziny i rozwijali swoje marzenia! Planujemy, aby nasza Gmina była domem dla tych mieszkańców, którzy wracają po latach do kraju, dla osób, które marzą mieszkać poza dużym miastem, którzy cenią spokój i bezpieczeństwo, urokliwe otoczenie lasów, bliskość zabytków i historii naszego regionu. Pragną żyć bliżej natury i poszukują swojego miejsca na ziemi. Podczas spotkania omówimy ogólne założenia programu i zbierzemy Państwa opinie, które będą pomocne w opracowaniu koncepcji wdrożenia programu w naszej Gminie i realizacji jego etapów. Poprosimy Państwa również o wypełnienie Ankiety, która będzie odzwierciedlała Państwa preferencje i oczekiwania w planowaniu przyszłości swoich dzieci i bliskich oraz nowych sąsiadów – czytamy na stronie ogrodzienieckiego urzędu.

1 KOMENTARZ

  1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.