zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Ogrodzieniec: powstanie film promocyjny za 30,4 tys. zł. Radna: “Czy w dobie pandemii jest nam potrzebny ten film?”

24 listopada 2020 roku w systemie zdalnym odbyła się XXX Sesja Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu. Podczas wtorkowych obrad w Ogrodzieńcu, jedna z radnych poruszyła kwestię filmu promocyjnego, którego koszt szacuje się na kwotę 30 400 zł i zapytała o to, “czy w dobie pandemii jest nam potrzebny ten film?”.

Burmistrz Ogrodzieńca wyjaśniała w trakcie sesji, że jej zdaniem powstanie filmu promocyjnego jest ważne dla rozwoju gminy.

Szanowna Pani przewodnicząca, szanowni Państwo na poprzednich sesjach wyrażaliście zgodę na przygotowanie filmu promocyjnego pod kątem sprzedaży (terenów) inwestycyjnych, omawiałam to szczegółowo wczoraj na naszej komisji wspólnej i to jest tylko przełożenie w budżecie ze środków bieżących na środki inwestycyjne. Czyli taką decyzję, Pani radna już podejmowała na poprzednich sesjach, natomiast w dobie pandemii praktycznie dbamy o mieszkańców i o tym powiem z kolei w sprawozdaniu z działalności bieżącej. Niemniej jednak, nie mogę zapomnieć o tym, żeby gmina się rozwijała, żeby ściągnąć dobrego inwestora to przede wszystkim muszę mieć gminę wypromowaną, żeby przyszedł ktoś, kto zainwestuje miliony złotych, aby się rozwijała nasza miejscowość. I nie mówię tutaj o promocji inwestycyjnej strefy ekonomicznej, bo myślę, że ją zakończymy sukcesem już na początku przyszłego roku, bo przed nami jeszcze ostatnie dwie działki do sprzedania i mogę powiedzieć, że to jest duży sukces, ale o tym, aby przybywało u nas inwestycji i co najważniejsze, jeżeli mi się uda sprzedać te tereny, przede wszystkim w okolicy Podzamcza i Kolonii Ryczów, czy Ryczowa, gdzie mamy najbardziej atrakcyjne turystycznie, gmina nam się rozwinie wtedy całorocznie i będzie nas stać na więcej dróg, na więcej wodociągów, na więcej inwestycji tych, o które państwo radni na co dzień zabiegacie. Więc aby te wszystkie rzeczy realizować, ja nie mogę dzisiaj powiedzieć, że w drodze pandemii, tylko muszę iść dalej, do przodu, bo jak się pojawi szczepionka, to będziemy żyć tak jak kiedyś i musimy zadbać o to, aby nasza gmina była znana na terenie Polski i żeby inwestor, który przyjedzie powiedział: “tak, tu warto, bo tutaj jest to, czego oczekuję, tutaj jeszcze mogę zainwestować i w tym miejscu mogę przyciągnąć ludzi”. Mnie zależy na tym, żeby przede wszystkim pojawili się u nas inwestorzy hotelowi, apartamenty na wynajem, aby pojawiły się również hotele, ponieważ oczywiście teraz jest ciężki czas dla hotelarstwa, bo epidemia spowodowała, że gastronomia i hotelarstwo znalazło się w najgorszej kondycji finansowej, ale mamy taką nadzieję, musimy pozytywnie do tego podchodzić, że epidemia się skończy, a gmina musi dalej pracować na pełnych obrotach i musi się rozwijać – mówiła w trakcie sesji Rady Miasta i Gminy Ogrodzieniec burmistrz Anna Pilarczyk.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: YouTube Gmina Ogrodzieniec

6 KOMENTARZY

  1. Jeśli są jakieś działki do sprzedaży, to się je konkretnie, szczegółowo opisuje i umieszcza stosowne fotografie (można nawet zrobić filmik, ale czy za tyle ?). Cena działek adekwatna do lokalizacji (to trzeba uzbroić się w cierpliwość), ewentualnie tak niska (skoro mają tu wnosić miliony), że walki rycerskie w ogrodzienieckim zamku dla potencjalnych inwestorów, będą mieć pełną obsadę na cały kolejny sezon. Sama Jura, jest raczej znana, a prawdziwy inwestor węszy okazję tam, gdzie jeszcze nawet nikt o tym nie pomyślał, by chcieć to sprzedać. W puszczy noteckiej (na przysłowiowym zadupiu) wybudowali mega pałac – bez stosownych zgód i pozwoleń na budowę. Tak to mniej więcej wygląda.

  2. Najpierw próg zwalniający za około 60 tysięcy na podrzędnej ulicznie pod lasem, gdzie prawie nikt nie jeździ (Ogrodzieniec ul.Słowackiego 14). Teraz film promocyjny za 30 tysięcy o znanej miejscowości. Moim zdaniem, coś tu nie gra w gospodarowaniu pieniędzmi podatników.

    • Po co jakiś tam lokalny filmik? Przecież ostatnio Ogrodzieniec zaistniał w telewizjach ogólnopolskich-TVN,Polsat,Polsat News-z relacji podniosłej uroczystości (z udziałem władz gminnych) przecięcia wstęgi z racji oddania do użytku progu spowalniającego na osiedlowej uliczce! To jest dopiero sukces!!!

  3. Jest coraz gorzej!!! O gospodarowaniu pieniędzmi słyszymy już od dawna. Zbędne etaty, kierownicy i zastępcy. Podobno w gminie nawet kierowca jest zatrudniony!!!!!To już przesada. Gdzie są radni pytam?

  4. Chcieliśmy zmian. Mamy zmiany. Nie wyszły nam na dobre. Ogrodzieniec przeprasza za Radę i Burmistrza. Najgorszy wybór jaki mógł być. Musimy jeszcze wytrzymać . Za błędy trzeba płacić .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.