zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

O włos od tragedii. Pijana kobieta mogła zamarznąć

Policjanci z Komisariatu Policji w Ogrodzieńcu uratowali 55-letnią kobietę przed wychłodzeniem. Znaleźli ją w zdewastowanym pustostanie na terenie Pilicy. Pijana kobieta chciała tam spędzić noc. Dzięki reakcji i pomocy udzielonej przez stróżów prawa nie doszło do tragedii.

Policjanci od wielu tygodni monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W ostatnim czasie gdy temperatura spadła dużo poniżej zera, mundurowi nawet kilkukrotnie w ciągu doby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych zamarznięciem. Są to zazwyczaj pustostany, altanki działkowe lub klatki schodowe. W minioną sobotę wieczorem, w jednym z opuszczonych budynków w Pilicy policjanci zastali pijaną kobietę. 55-letnia mieszkanka sąsiedniej miejscowości po spożyciu alkoholu, postanowiła tam schronić się przed ponad 20 stopniowym mrozem. Mundurowi przewieźli wychłodzoną kobietę do jej ogrzanego domu i przekazali pod opiekę sąsiadów. Powiadomili również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilicy.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur i przypomina, aby o każdej niepokojącej sytuacji informować służby ratownicze, tel. alarmowe 997 lub 112. Informuje również o bezpłatnej infolinii związanej z pomocą dla bezdomnych. Wybierając numer 987 można uzyskać informacje, gdzie szukać noclegu i ciepłego posiłku.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Pustostan w Pilicy, w którym znaleziono wychłodzoną kobietę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.