zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Nietrzeźwa 55-latka za kółkiem. Próbowała przekupić policjantów

55-latka prowadziła samochód mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Gdy zatrzymali ją policjanci próbowała ich przekupić.

Do zatrzymania doszło dzięki reakcji świadków, którzy uniemożliwili kierującej dalszą jazdę, zabrali kluczyki i zadzwonili na numer alarmowy. W czwartek około 10.00 na parkingu przy ul. Kościuszki w Pilicy pijana kierująca oplem corsą najechała na zaparkowanego peugeota. Zauważyli to świadkowie, którzy natychmiast zareagowali. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało w jej organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

W trakcie wykonywania dalszych czynności służbowych mieszkanka powiatu Olkuskiego próbowała wręczyć policjantom 200 zł łapówki za “załatwienie sprawy na miejscu”. Stróże prawa poinformowali ją, że to, co robi jest przestępstwem. Pomimo tego, kobieta ponowiła swoją propozycję. Mundurowi zatrzymali ją i przewieźli do zawierciańskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Policjanci dokonali także zajęcia mienia na poczet przyszłych kar. Za próbę przekupstwa policjantów grozi nawet do 10 lat więzienia. Nietrzeźwa kierująca musi również liczyć się z utratą prawa jazdy na co najmniej 3-lata oraz obligatoryjną karą finansową w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.