zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Za nami V edycja Konkursu “Twoja ulubiona opowieść biblijna” [ZDJĘCIA]

Zakończyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia.

Spośród wszystkich 5 edycji konkursu, tegoroczna cieszyła się największym zainteresowaniem. Z ponad aż czterech tysięcy prac jury konkursowe wybrało 12 zwycięskich oraz 30 wyróżnionych w trzech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat oraz 10-13 lat.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, największą popularnością cieszyły się opowieści przedstawiające Arkę Noego, Adama i Ewę w Raju oraz narodziny Jezusa. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca w Redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
· Biskup Antoni Długosz,
· Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze i Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski.
Partnerami akcji są:
· Klasztor Ojców Paulinów w Leśniowie i Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin;
· Katolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej i Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skarżyckiej w Zawierciu,
· Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej w Szczyrku.
· Klasztor OO Franciszkanów i Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin w Pilicy
· Organizator przy realizacji konkursu współpracuje również ze Stowarzyszeniem Zbója Szczyrka.
Patronat medialny nad konkursem objęli:
· Tygodnik Katolicki „Niedziela”,
· iTV Region
· zawiercianskie.pl

Mecenas honorowy: Poczta Polska S.A
Sponsorzy:
· Keystone Consulting
· LG Project
· Agrogospodarstwo pod Skałą
· Kennametal
· Śląsko –Jurajskie Stowarzyszenie Dom Europejski
· Gmina Zawiercie
· Gmina Żarki
· Gmina Będzin
· Gmina Szczyrk

Lista 12 laureatów w trzech kategoriach wiekowych:
Kategoria I ( 4-6 lat)
I. Michał Koszyk, Limanowa – 6 lat (STWORZENIE ŚWIATA)
II. Zuzanna Zubek, Nowy Targ – 5 lat (NARODZENIE PANA JEZUSA)
III. Aleksandra Jaje, Przecław – 5 lat (WDOWA WKŁADA OSTATNI GROSZ DO SKARBONY)
IV. Hanna Maria Lewicka, Jawidz – 6 lat (ADAM I EWA W RAJU)
Kategoria II (7-9 lat)
I. Igor Śliwa, Bielsko Biała – 8 lat (ARKA NOEGO)
II. Oliwia Miśkowicz, Tarnobrzeg – 9 lat (JONASZ)
III. Emmanuel Karniłowicz, Gołdap – 7 lat (ŻYCIE DAWIDA)
IV. Klaudia Bryk, Tuszyma – 8 lat (WYROK ŚMIERCI)
Kategoria III (10-13 lat)
I. Grzegorz Chlipała, Wiśniowa – 11 lat (WIEŻA BABEL)
II. Magdalena Małka, Pawłosiów– 12 lat (TAJEMNICA GRZECHU PIERWORODNEGO)
III. Emilia Ciepiela, Rzeszów – 12 lat (JEZUS – DUCHOWY POKARM JAK „CHLEB Z NIEBA”)
IV. Kinga Cholewa – 13 lat (MOJŻESZ PROWADZI IZRAELITÓW PRZEZ MORZE CZERWONE)

Lista 30 wyróżnionych prac:
Kategoria I ( 4-6 lat)
1. Emilia Szkaradnik, Szczyrk – 6 lat (PRZED POTOPEM)
2. Jan Jeleń, Mielec – 4 lat (MAŁY BOŻY CZŁOWIEK – MOJŻESZ)
3. Klaudia Wuthie, Mołtajny – 6 lat (ADAM I EWA W RAJU)
4. Zuzanna Banot, Bielsko-Biała – 6 lat (ZAGUBIONA OWCA)
5. Julia Mazur, Trzebinia – 4 lata (JONASZ I WIELORYB)
6. Natalia Cudecka, Przecław – 5 lat (LUDZIE BUDUJĄ WIEŻĘ BABEL)
7. Mateusz Grzybek, Oleśnica – 5 lat (ARKA NOEGO)
8. Weronika Kudła, Przecław – 5 lat (WĄŻ SKUSIŁ EWĘ)
9. Aurelia Puchała, Tomice – 6 lat (PRZYPOWIEŚC O SIEWCY)
10. Wojciech Grochowski, Celestynów – 5 lat (ADAM I EWA)
Kategoria II (7-9 lat)
1. Weronika Cwynar, Wysoka – 9 lat (MAŁY MOJŻESZ I OBSERWUJĄCA GO JEGO SIOSTRA)
2. Zofia Maciążek, Bielsko- Biała – 8 lat (POWSTANIE ŚWIATA)
3. Maja Zbieska. Jastrzębie Zdrój – 9 lat (ADAM I EWA W RAJU)
4. Julia Dębczak, Nałęczów – 9 lat (PRZYPOWIEŚC O SIEWCY)
5. Jagoda Albrycht, Iwonicz-Zdrój – 9 lat (STWORZENIE ŚWIATA)
6. Szymon Karkula, Chabówka – 9 lat (JEZUS I CUDOWNY POŁÓW RYB)
7. Marta Kojer, Pułtusk – 9 lat (ARKA NOEGO)
8. Rafał Jaworski, Zabrze – 7 lat (ARKA NOEGO)
9. Wiktoria Ulok, Polkowice – 9 lat (MOJŻESZ UKRYTY W KOSZYKU)
10. Bartosz Pióro, – 9 lat (ZMARTWYCHWSTANIE)
Kategoria III (10-13 lat)
1. Weronika Skoczylas, Rzeszów – 11 lat (CUD – JEZUS CHODZI PO WODZIE/JEZIORZE)
2. Karolina Domeła, Wąsosz – 12 lat (OSTATNIA WIECZERZA)
3. Gabriela Bieryt, Łazy Brzyńskie – 11 lat (DROGA KRZYŻOWA)
4. Elżbieta Koc, Pułtusk – 11 lat (OGRÓD EDEN)
5. Aleksandra Stemplewska, Częstochowa – 12 lat (CUDOWNY POŁÓW)
6. Jakub Pryma, Łukowice – 13 lat (JEZUS UKRZYŻOWANY)
7. Igor Maczuga, Łańcut – 13 lat (PRAWDZIWA MATKA)
8. Robert Barłóg, Sulechów – 13 lat (ARKA NOEGO)
9. Marcelina Strąpoć, Dziemionna – 10 lat (ARKA NOEGO)
10. Maciej Opyt, Grywald – 12 lat (CHRZEST JEZUSA)

Źródło: Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.