Międzynarodowe wyróżnienie dla zespołu z Poręby [ZDJĘCIA]

Zespół Sweet Voices z Poręby otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Reklama

W tegorocznej 23. edycji festiwalu wzięło udział dwa tysiące wykonawców (około 20 tys. osób), które brały udział w ponad 35 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, Ukrainie i na Białorusi.

Składający się z czterech osób zespół Sweet Voices (Amelia Skop, Patrycja Krzykawska, Julia Machura i Dobrosława Smugorzewska) pod kierunkiem Karola Hadrycha wziął udział w eliminacjach, które odbyły się 14 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie. Po przesłuchaniach jury (w składzie: prof. dr hab. Jerzy Rachubiński, prof. dr hab. Wiesław Delimat, ks. dr hab. Paweł Sobierajski) zakwalifikowało zespół do drugiego etapu.

Przesłuchania finałowe odbyły się w dniach 12-14 stycznia w Będzinie, podczas których zespół wykonał dwie kolędy tradycyjne: “Anioł pasterzom mówił”, “Pójdźmy wszyscy do stajenki” i jedną pastorałkę “Maleńki Jezu”.

Po przesłuchaniach finałowych jury przyznało zespołowi Sweet Voices z Poręby wyróżnienie w kategorii Zespoły młodzieżowe. 15 stycznia grupa wystąpiła w koncercie galowym, który odbył się w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.