zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Masz co najmniej 50 lat i umiesz śpiewać? Zgłoś się na Jura Senior Festival. Masz czas do czwartku 10 września [PLAKAT]

Grupa Pasjonatów Aktywności Lokalnej działająca przy Stowarzyszeniu Studio Art organizuje drugą edycję Jura Senior Festival. Media Zawierciańskie są patronem medialnym wydarzenia.

W dniach 10-18 września, Poręba stanie się Wojewódzką Stolicą Piosenki dla Seniorów, a wszystko za sprawą Festiwalu „JURA SENIOR FESTIVAL”. Festiwal skierowany jest do seniorów w wieku 50+ (akompaniator może mieć mniej niż 50 lat). Do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne. Wystarczy wypełnić zgłoszenie, przygotować jedną piosenkę w języku polskim, nagrać ją za pomocą np. kamerki w telefonie, dołączyć zdjęcie i wysłać wszystko na adres e-mail: stowarzyszeniestudioart@gmail.com – informują organizatorzy.

Festiwal odbędzie się w formie on-line, a gala laureatów zaplanowana jest „na żywo” w dniu 18 września 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. Festiwal składa się z kilku etapów – w pierwszej kolejności uczestnicy wysyłają zgłoszenie, filmik z prezentacją muzyczną oraz zdjęcie (do 10 września 2020 r., godz 23.59), następnie zostaną wybrani półfinaliści, których oceni i wyłoni laureatów komisja Jury składająca się z gwiazd śląskiej sceny muzycznej:

  • Mariusz Kalaga – polska piosenkarz i wykonawca estradowy, gospodarz programu „Przebojowe smaki Mariusza Kalagi”.
  • Grzegorz Poloczek – polski piosenkarz, satyryk, członek i autor tekstów kabaretu „RAK”.
  • Jacek Silski – polski piosenkarz, solista Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Głównym partnerem festiwalu jest Stowarzyszenie STUDIO ART w Porębie.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.