zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Kto będzie kandydował na włodarzy gmin w powiecie zawierciańskim?

Do 26 września można było zgłaszać kandydatury na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Na stronie Państwowej Komisji Wyborczej można znaleźć informacji o kandydatach na włodarzy gmin. Poniższe informacje mogą ulec zmianie.

W Łazach o fotel burmistrza gminy zmierzy się dwóch kandydatów – dotychczasowy burmistrz Łaz Maciej Kaczyński oraz Krzysztof Furman (Prawo i Sprawiedliwość). Również dwóch kandydatów będzie w Irządzach – Jan Molenda (obecny wójt) oraz Anna Matysiak (Komitet Wyborczy Wyborców Dobry Start Plus). Jeśli chodzi o Kroczyce, na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej widnieje jak na razie jest jeden kandydat – obecny wójt gminy Stefan Pantak. Dwie osoby będą starać się o zwycięstwo w głosowaniu na burmistrza Ogrodzieńca – Andrzej Mikulski (obecny burmistrz) oraz Anna Pilarczyk-Sprycha (KWW Zdrowa Gmina). Także dwóch kandydatów jest w Pilicy: Artur Janosik (obecny burmistrz) i Andrzej Grabowski (KWW Razem dla Gminy i Miasta).

Czterech z kolei kandydatów ma Poręba: Anna Kwapisz-Pańczyk (KWW Anna Kwapisz-Pańczyk “Poręba dla Poręby”), Ryszard Spyra (obecny burmistrz), Marek Śliwa (KWW Marka Śliwy “Wspólnie dla Poręby” i poprzedni burmistrz) oraz Elżbieta Żołnowska (KWW Zjednoczona Poręba). W Szczekocinach o fotel burmistrza gminy będą się starały trzy osoby: Krzysztof Dobrzyniewicz (obecny burmistrz), Marcin Drej (KWW Aktywny Samorząd (oraz Jacek Lipa (PiS). Również trzech kandydatów jest we Włodowicach: Andrzej Jureczko (KWW Możesz Więcej), Adam Szmukier (obecny wójt) oraz Dorota Wnuk (Komitet Wyborczy Wyborców Doroty Wnuk “Szansa na rozwój”).

W Zawierciu kandydatów na urząd prezydenta miasta jest pięciu: Beata Chawuła (PiS), Witold Grim (popierany przez PO), Łukasz Konarski (KWW Zawierciańska OdNowa), Ryszard Mach (Niezależna Alternatywa Wyborcza) i Krzysztof Peroń (KWW Miłośnicy Ziemi Zawierciańskiej).

Zaskoczeniem dla wielu może być rezygnacja z ubiegania się o reelekcję przez obecnego wójta Żarnowca – Eugeniusza Kapuśniak. Funkcję włodarza gminy sprawuje on od 38 lat. O jego miejsce ubiegać się będzie trzech kandydatów: Maciej Derela (PiS), Krystian Grela (KWW Odnowa przez Uczciwość) i Grzegorz Scelina (KWW Bezpieczna Gmina).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.