zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Koncert z okazji 50-lecia Łaz [ZDJĘCIA]

W niedzielę 12 listopada w Hali Sportowej “Klaudiusz” w Łazach odbył się uroczysty koncert z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Łazom.

Uroczystość rozpoczęła prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczestnikom jubileuszowej gali rozwój Gminy Łazy na przestrzeni minionego półwiecza.

Łazy mogą dzisiaj pochwalić się 50-letnią historią. Dzisiejszy koncert jest ukoronowaniem całorocznych obchodów jubileuszowych, w trakcie którego odbywały się liczne wydarzenia sportowe, kulturalne i gospodarcze. Dzisiejszy koncert jest nie tylko podsumowaniem tego jubileuszu, ale także pretekstem, abyśmy my, łazowianie poczuli dumę z miejsca gdzie się urodziliśmy, mieszkamy i pracujemy. Niech ten koncert będzie wydarzeniem utrwalającym w nas poczucie tożsamości z małą ojczyzną, której historię tworzyli nasi przodkowie, dzisiaj tworzymy ją my, a jutro będą tworzyły nasze dzieci oraz wnuki. W prezentacji było wiele zdjęć i słów, jednak jedno zdanie utkwiło nam szczególnie w pamięci: Łazy to przede wszystkim silni ludzie! – mówił burmistrz Łaz Maciej Kaczyński podczas uroczystości.

Tekst i zdjęcia: Urząd Miasta i Gminy Łazy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.