zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka Powiat

Koncert online zespołu Oberschlesien z Zamku Ogrodzieniec [ZAPOWIEDŹ]

W czwartek 21 maja o godzinie 21:00 rozpocznie się koncert online zespołu Oberschlesien z Zamku Ogrodzieniec.

Transmisja koncertu odbędzie się na Facebooku Zamku Ogrodzieniec oraz na stronie internetowej spółki.

Oberschlesien to śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal. Powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. W swej twórczości formacja posługuje się Językiem Śląskim. W 2012 roku zespół wziął udział w czwartej edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego na antenie telewizji Polsat. Grupa zajęła drugie miejsce w tymże konkursie. Zespół zagrał setki koncertów na wszystkich największych festiwalach w Polsce i za granicą gdzie jest entuzjastycznie przyjmowany krzewiąc Ślaską Tożsamość ,Kulturę i Język Śląski co jest głównym założeniem grupy jak mówi pomysłodawca ,kompozytor i producent całej muzycznej twórczości zespołu – MARCEL RÓŻANKA – czytamy na stronie zespołu.

Grafika: Facebook Oberschlesien

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

21 KOMENTARZY

 1. Nie ma RAŚ….Tu jest Polska. Żaden RAŚ ani niemiecki oberschlesien nie będzie wmawiał i kłamał że Śląsk nie należy do Polski…… Właśnie należy a jeśli wam źle w Polsce to droga wolna za Odrę ale ziemia Śląska i tak jest Polska. Folksdojcze i kolaboranci…..

  • Mieszko, skoro mieszkasz na Slasku, powinienes znac jego historie. Nie neguje, iz Slask nalezy do Polski. Slask nalezal w przeszlosci do Czech, Wegier, Prus i Niemiec. Zgodnie z zasada kogo wladza, tego jezyk, mowiono na Slasku po Czesku, Wegiersku, Niemiecku i po Polsku. Ostatni Piast Sladki ni umial po Polsku. Obojetnie kto byl u wladzy, Slazacy byli obywatelami 2. kategorii. Wasserpole, Autochtoni itd. Dlatego ojczyzna Slazaka jest Slask od tysiaca lat.

   • Do prawdy? Wschodnie granice Polski też nie zawsze były polskie. Takie same cierpienia mieli jak i na Śląsku i byli rusyfikowani ale umieli zachować polską mowę i walczyli po lasach odmawiając sobie pajdy chleba i nie dawali się mimo wszystko przekupić oraz karali śmiercią za zdradę jak choćby V Brygada Willeńska i Żołnierze Niezłomni. A na Śląsku sąsiad potrafił sąsiada sprzedać niemcom za pajde chleba i być folksdojczem a i tak potem razem jechał że wszystkimi polakami do komory gazowej. I tu jest różnica w historii Śląska. Sami sobie tak wypracowali. Każdy cierpiał w wojnie i nie tylko Śląsk. Ale od Morza aż do Tatr bronili wszyscy polskiej ziemi na tyle ile było sił….a nie zdradzać swoich. Dlatego ci którzy się nieugieli pod pręgierzem byli ścigani po lasach a ci co posprzedawali katowniom UB I SB niektórzy zachowali życie jak….Wałęsa i ci na Śląsku gdzie były największe koszary i jednostka ZOMO….

   • Dlatego RAŚ nie potrafi uznać prawdy historycznej i chce wykluczenia się z Polski. Oburza się i broni się atakiem na Rząd oraz mówią że ojoj jacy oni byli poszkodowani…..taaa.

    • Mieszko,
     masz glowe tak zapchana patriotycznym chlamem, ze na fakty nie ma miejsca. Kto sprowadzil Krzyzakow do Polski? Czy Volksdeutsche w Warszawie, Poznaniu, Lublinie przyszli tam ze Slaska? I jak walczono o jezyk Polski, ddy slowa mur, belka dach, sznur itd maja niemiecki rdzen? I dlaczego Slazacy maja walczyc akurat o Polski a nie Niemiecki, Czeski albo Wegierski, skoro maja wlasny jezyk? Kochasz Slask, ale bez Slazakow, to jasne. Koncze, bo fanatykom nie mozna pomoc.

     • Dlatego z prusakami i krzyżakami wygraliśmy…..no właśnie. Kończ waść i wstydu se oszczędź….

     • Tak…. jestem patriotą. Masz coś do tego??? A ty burakiem który chyba nie wie co to Ojczyzna….

   • WSZYSCY cierpieli podczas wojny…. cała Polska a nie tylko Śląsk…. ale tak nie sprzedawał swoich jak właśnie na Śląsku. Dlatego taka nienawiść jest i na Polaków mówią gorole bo prawda ich boli….tych ludzi. Żadna gwara ludowa w Polsce nie jest tak wrogo nastawiona jak Śląska……?

 2. Jakim trzeba być aby wykluczać się z własnej Ojczyzny a tak czyni RAŚ który mami ludzi by odłączyli się od Polski….. I powiem więcej: “Ten, kto wyrzeka się własnej Ojczyzny nigdy nie znajdzie domu i własnej ziemi…”

 3. Ale kocham to miejsce bo tu się urodziłem i dobrze że byli na przełomie wieku tacy znakomici i wielcy ludzie jak Wojciech Korfanty który całym sercem zabiegał o to by Śląsk był w Polsce przed planowaną granicą po wojnie. Chwała bohaterom!!! Hańba zdrajcom!!!

 4. Jak to kto….. gmina Ogrodzieniec pewnie. Hehehehe….tak się zapierali że koncerty niszczą zamek i prace konserwatorskie się wydłużają i ma to wpływ na trwałość murów. Soudtropolis odwołali ale Obersgwno zaprosili….. obłuda i hipokryzja a także marnotrawienie kasy….

 5. Natężenie decybeli w nagłośnieniu w ich wykonaniu tego gatunku muzyki jestem stosunkowo większej niż impreza techno….. czyli można Pani Spyra? Można…. ale pewnie, mury teraz nie są ważne…. tfuuu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.