zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

KolorLOVE Łazy dla Oliwiera [ZDJĘCIA]

Jak co roku w Łazach odbyła się akcja KolorLOVE Łazy, tym razem nad Zalewem Mitręga. Tegoroczne wydarzenie było poświęcone ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Korona dla Oliwiera”, która ma pomóc niepełnosprawnemu chłopcu z gminy Pilica w kupnie profesjonalnych protez i rehabilitacji.

Podczas imprezy w Łazach podsumowaliśmy szeroko nagłośnioną w mediach akcję Tomka Świderskiego, który postanowił zdobyć Koronę Gór Polski i w ten sposób pomocy chłopczykowi – mówi Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Oprócz wyruszenia na trasy na uczestników czekało moc atrakcji. Nad Zalewem Mitręga odbył się zlot samochodów tuningowych, pokaz pracy policji, turniej boule, strzelectwo i łucznictwo, a na chętnych czekała motorówka WOPR. Punktem kulminacyjnym imprezy była charytatywna licytacja, którą rozpoczęli siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie przekazując dla Oliwiera piłkę z autografami. Licytować można było wejściówki m.in. do term w Szaflarach, na Wawel, Kopalni Soli w Wieliczce, PGE Moc Gigantów w Bełchatowie, Parków w Inwałdzie, ZOO w Chorzowie oraz autografy, zaproszenia, vouchery, płyty, książki i inne cudowne rzeczy ufundowane przez darczyńców. Konto Oliwiera Pelona zasiliła kwota prawie 5 tys. zł.

Organizatorami imprezy byli m.in. Urząd Miasta Łazy, Park Wodny Jura w Łazach, MOK Łazy.

Tekst i zdjęcia: Urząd Miejski w Łazach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.