zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Kiedy zostanie otwarta droga z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej? Oto termin

Na początku grudnia zapytaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach o to, kiedy ponownie otwarta dla ruchu samochodów zostanie droga nr 796 łącząca Zawiercie i Dąbrowę Górniczą. Oto odpowiedź.

W najbliższych dniach przejazd będzie możliwy. Poinformujemy o tym na naszej stronie www. Remont został zakończony. Na sobotę, 16 grudnia zaplanowany jest odbiór prac – mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Prace trwały od kilku miesięcy. Jak w sierpniu informował nas rzecznik ZDW, roboty były związane z dokończeniem remontu rozpoczętego w ubiegłym roku.

Droga jest zamknięta dla ruchu, wyznaczono objazd przez Siewierz. Poruszać się tu mogą jedynie pojazdy budowy i dojeżdżający do posesji. Do wykonania pozostała zatoka autobusowej, wloty boczne do drogi, chodnik i warstwa ścieralna (ostatnia warstwa bitumiczna) i prace kosmetyczne (pobocza, rowy, oznakowanie). Odcinek liczy 1,86 km długości. Zakończenie prac planowane jest na połowę listopada br. Prace wykonuje konsorcjum firm Hucz z Boronowa, Domax z Boronowa i Larix z Lublińca. Koszt dokończenia przebudowy to niespełna 4 mln złotych – mówił w sierpniu Ryszard Pacer.

1 KOMENTARZ

  1. Na połowę listopada??? A mamy połowę grudnia , to mowa o listopadzie 2018 ? To jakaś paranoja, droga jest zrobiona już dawno tylko robią pobocza, nie można było otworzyć chociaź jednego pasa I puścić ruch wahadłowy ? Tylko u nas to moźliwe , skandal i tyle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.