zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Irządze: wyłoniono wykonawcę I etapu budowy kompleksu rekreacyjnego

Pod koniec października w Urzędzie Gminy Irządze dokonano otwarcia ofert złożonych w postępowaniu przetargowym pn. „Rewitalizacja obszaru po byłych zbiornikach wodnych i terenów przyległych polegająca na budowie infrastruktury rekreacyjnej w gminie Irządze”.

Zakres opracowania został podzielony na II etapy. Przedmiot zamówienia obejmuje I etap – budowę ogrodzonego kortu tenisowego i boiska do piłki plażowej, oraz zagospodarowanie terenu przeznaczonego do wspólnego grillowania.

Celem zamówienia jest rewitalizacja obszaru po byłych zbiornikach wodnych i terenów przyległych na terenie zespołu parkowo – dworskiego w Irządzach, polegająca na budowie infrastruktury rekreacyjnej w celu udostępnienia go do odpoczynku i rekreacji lokalnej społeczności – informuje gmina.

Do przetargu zgłosiły się 4 firmy: Bellsport z Bytomia (376 384,71 zł), GB Technology z Kielc (546 496,18 zł), Usługi Remontowo-Budowlane “JURKOT” z Zawiercia (365 000,00 zł) oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe “ADAGON” z Koszęcina (622 103,91 zł). Gmina na ten cel miała przeznaczoną kwotę 370 619,16 zł. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy “JURKOT”.

Etap I (część zachodnia) objęty niniejszym zamówieniem, to budowa ogrodzonego kortu do tenisa ziemnego o nawierzchni sztucznej (poliuretanowej) dwuwarstwowej i boiska do siatkówki plażowej (nawierzchnia z piasku), oraz zagospodarowanie terenu pod rekreację rodzinną w postaci zadaszonych stołów z ławkami i betonowego grilla. Uzupełnieniem tych urządzeń są ławki bez oparć przy boisku do siatkówki plażowej i kosze na śmieci. Przedmiot zamówienia obejmuje kort do tenisa ziemnego o wymiarach umożliwiających grę podwójną: długość 23,77 m, szerokość 10,97 m, z przestrzenią poza liniami głównymi po 5,50 m i bocznymi po 3,05 m. Łączna powierzchnia wynosi 34,77 x 17,07 m. Nawierzchnia kortu poliuretanowa w kolorze ceglastym, typu EPDM 10 mm, przepuszczalna dla wody, na podbudowie z betonu jamistego. Pod kortem należy wykonać drenaż, z którego wody opadowe zostaną odprowadzone do studni chłonnych. Kort w całości winien zostać ogrodzony panelami systemowymi typu 2D (płaskie) i siatką polipropylenową, bezwęzłową o oczkach 4,5 x 4,5 cm o gr. sznurka 4 mm o wysokości 4,00 m. W ogrodzeniu należy zamontować dwuprzęsłową bramę/furtkę umożliwiająca wejście na kort i wjazd sprzętu porządkowego. Całe ogrodzenie tzn. panele, słupki oraz siatka, należy wykonać w kolorze ciemnej zieleni (zbliżonej do RAL 6005). Obok w tym samym zagłębieniu należy wykonać boisko do piłki siatkowej plażowej o wymiarach 16 x 8 m z 4 m obrzeżem zabezpieczonym krawężnikiem z elastyczną nakładką. Plac przeznaczony pod rodzinną rekreację został zlokalizowany w południowo – zachodniej części terenu objętego przedmiotem zamówienia. W centralnym miejscu należy ustawić duży betonowy grill oraz wiatę ze stołami i ławkami. Zestawienie urządzeń: – Ławka bez oparcia betonowo-drewniana (nogi betonowe, siedzisko z drewna) – 10 szt., – Kosz na śmieci betonowy, okrągły o pojemności min. 40l – 3 szt., -Grill betonowy, okrągły, z podnoszonym rusztem stalowym (średnica min. 120 cm), palenisko wykonane z betonu odpornego na temperaturę do 10000C – 1 szt., – Stół betonowy z betonu min. B30 z brzegami zabezpieczonymi listwą, wymiary min: 180x90x75 cm – 2 szt., – Ławka z oparciem (nogi i podpora oparcia betonowe, siedzisko i oparcie z drewna) – 4 szt – czytamy w treści zamówienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.