zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Irządze: radni niemal jednogłośnie za podwyżką opłat za śmieci [AUDIO+ZDJĘCIA]

14 października miała miejsce XXIII sesja nadzwyczajna Rady Gminy Irządze. Najważniejszym tematem, jaki został na niej podjęty, była kwestia podwyżki cen za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy.

Radni niemal jednogłośnie opowiedzieli się za podwyżką cen – na 11 radnych tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Ceny mają teraz wynosić 19 zł za odpady segregowane oraz 38 zł za odpady niesegregowane. Nowe stawki mają wejść w życie 1 listopada. Wójt gminy, Jan Molenda, wyjaśnia, czym ta podwyżka jest spowodowana:

_

Wójt Jan Molenda dopatruje się w podwyżce pewnych zalet:

_

Na sesji były ponadto poruszane kwestie zwiększenia diet dla sołtysów (od teraz mają one wynosić 210 zł na kwartał), zmiany w budżecie gminy na obecny rok, a także wnioski radnych dotyczące oświetlenia miejscowości Zawadka i instalacja paneli fotowoltaicznych na terenie gminy.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

1 KOMENTARZ

  1. Prawie 100 zł na 5 osobową rodzine to wydaje mi się że dużo .Cena za śmieci powinna być ukryta w produkcie kupuje to opłacam nie kupuje nie płace proste i uczciwe. A nie ściąganie kasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.