zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Irządze: przez awarię karty SD nie było transmisji online sesji rady gminy

W poniedziałek 30 listopada 2020 roku odbyła się XXIV Sesji Rady Gminy Irządze. Obrady nie mogły być transmitowane online ze względu na awarię karty SD kamery do nagrywania.

Redakcja Mediów Zawierciańskich zwróciła się do Urzędu Gminy Irządze z pytaniem o przyczynę awarii.

System obsługi transmisji Rady Gminy Irządze jest uruchamiany urządzeniem znajdującym się w budynku Urzędu Gminy Irządze. Problem, który wystąpił jest od nas niezależny i wystąpił w związku z awarią w tym urządzeniu. W dniu dzisiejszym po zgłoszeniu awarii Informatyk urzędu rozwiązywał problem z firmą z Limanowej, która dostarczyła nam urządzenie i nie było możliwości usunięcia awarii do rozpoczęcia obrad Sesji Rady Gminy Irządze w zaplanowanych godzinach w związku z awarią karty SD kamery do nagrywania. Wersja audio nagrania obrad oraz protokoły głosowania radnych będą udostępnione na stronie internetowej urzędu. Sesja dzisiejsza nie została nagrana w innej formie wideo z braku możliwości technicznych i organizacyjnych. System imiennego głosowania jest uruchamiany poprzez zalogowanie się po włączeniu urządzenia, w którym to panelu znajduje się porządek obrad i jest uruchamiane głosowanie oraz zapisywanie głosowania poszczególnych radnych. System do włączania kamery do nagrywania oraz mikrofonu jest uruchamiany poprzez osobne logowanie niezależny od systemu imiennego głosowania. W związku z zaistniałą sytuacją obrady zostały rozpoczęte zgodnie z zawiadomieniem – poinformował Krzysztof Kawałek, sekretarz gminy.

Sesja została nagrana wyłącznie w formie audio.

Zgodnie z art. 15 pkt 1a ustawy o samorządzie powiatowym “Obrady rady powiatu są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej powiatu oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty“.

MM/PK
redakcja@zawiercianskie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.