III Jarmark Wielkanocny w Ogrodzieńcu [ZDJĘCIA]

Dziś na Placu Piłsudskiego w Ogrodzieńcu odbył się III Jarmark Wielkanocny.

W godzinach od 10:00 do 17:00 na Placu Piłsudskiego w Ogrodzieńcu odbył się III Jarmark Wielkanocny organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ogrodzieńcu i Spółkę Zamek. Imprezę poprowadził Adam Sochacki.

Podczas jarmarku na placu rozstawione były stoiska z rękodziełem, dekoracjami i ozdobami świątecznymi, a także wielkanocnymi wypiekami, pisankami i palmami, oscypkiem z grilla z innymi góralskimi przysmakami, miód od miejscowych pszczelarzy czy swojskie wędliny. Oprócz tego uczestnicy jarmarku mieli okazję sprawdzić swoje ciśnienie tętnicze, obliczyć wskaźnik BMI, skorzystać z porad kosmetycznych i stomatologicznych. Dla dzieci zostały zorganizowane zostały stoiska, gdzie mogły pomalować twarze.

O godzinie 12.00 rozpoczęły się warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez instruktora plastyki MGOK, Annę Kuśpiel. W czasie zajęć uczestnicy mogli wykonać własnoręcznie ozdoby i kartki wielkanocne. Następnie odbył się pokaz kulinarny Oliwii Bernady, uczestniczki  kulinarnego show “TOP CHEF”, a także szefowej kuchni restauracji Poziom 511 w Hotelu Poziom 511 Design Hotel & SPA w Podzamczu z udziałem studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Ogrodzieńcu. Równocześnie odbywały się animacje dla dzieci ze szczudłami oraz pokazy kuglarskie.

Tekst i zdjęcia: Anna Lewandowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.