zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Głosujmy na Pilicę. Gmina ma szansę pojawić się w programie telewizji Planete+

Telewizja Planete+ ogłosiła czwartą edycję plebiscytu „Twoje miasto z góry”.

Zobacz ukochane zakątki z lotu ptaka i spraw, by wszyscy mogli się nimi zachwycić. Zwycięskie miejsce sfilmujemy z zapierającej dech w piersiach lotniczej perspektywy i pokażemy w specjalnym odcinku programu „Polska z góry” – czytamy w opisie plebiscytu.

Dlaczego warto zgłosić miejscowość?

Nasza kamera poleci w miejsce, które zwycięży w głosowaniu. Ujęcia zwycięskiej miejscowości zrealizowane z lotu ptaka znajdą się w odcinku specjalnym „Polski z góry”. Odcinek przedstawiający zwycięską miejscowość obejrzysz w internecie, na stronie programu. Program zostanie również wyemitowany na kanale Planete+, więc cała Polska będzie miała okazję zobaczyć i zachwycić się Twoją miejscowością – informują organizatorzy.

Pilica znajduje się na 13. miejscu w plebiscycie i ma 341 głosów (stan na godzinę 13:00). Miasto z pierwszego miejsca ma 574 głosy.

W centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej leży jedna z najpiękniej położonych miejscowości tego unikalnego regionu – Pilica. Miejsce urodzin żony Władysława Jagiełły – Elżbiety Pileckiej – spadkobierczyni pobliskiego zamku na szlaku Orlich Gniazd przyciąga turystów z całej Polski. Pałac, gotycki kościół z 1409 roku, piękny klasztor, czy wzgórze, które dało początek miastu to tylko część atrakcji – czytamy w opisie Pilicy.

Aby zagłosować na Pilicę kliknij tutaj: https://twoje-miasto.planeteplus.pl/miejscowosc/219566-pilica

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Zdjęcie ilustracyjne: Planete+

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.