walt whitman and emily dickinson compare and contrast essay 750 words essay example essay issues relating user interface essay on roman colosseum honesty essay outline essay japanese martial old school tradition

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

GDDKiA otwarło oferty na projekty 3 obwodnic: Kroczyc, Pradeł oraz Szczekocin i Goleniów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otwarła oferty  na zaprojektowanie obwodnic dla Kroczyc, Pradeł oraz Szczekocin i Goleniów w ciągu Drogi Krajowej nr 78.

W minionym tygodniu otwarto oferty na projekty dwóch obwodnic – Pradeł oraz Kroczyc.

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Pradeł w ciągu drogi krajowej nr 78. Powstanie ona w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Obwodnica Pradeł stanowić będzie kontynuację obwodnicy Kroczyc, Szczekocin, Goleniów, Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej nr 78. Poprowadzona będzie po nowym śladzie jako droga główna ruchu przyspieszonego o długości ponad 2 km i przekroju jednojezdniowym, złożonym z dwóch pasów ruchu. Zostanie zaprojektowana jako północne obejście miejscowości Pradła, a jej ślad biegł będzie po niezurbanizowanym terenie, na którym głównie znajdują się pola uprawne. Konstrukcja jej nawierzchni dostosowana będzie do przenoszenia obciążenia 11,5 ton na oś. Wyposażona będzie w niezbędne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak oświetlenie drogowe, oznakowanie obwodnicy i dróg z nią związanych, bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenie oraz urządzenia ochrony środowiska m.in. zabezpieczenia przeciwhałasowe, zbiorniki retencyjne. Kosztorys GDDKiA wynosi 2 245 000,00 zł brutto. W postępowaniu złożono 11 ofert, najniższą cenę (1 126 495,50 zł) zaproponowała firma MOSTY Katowice Sp. z o.o. – informowało GDDKiA we wtorek 14 lipca.

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Kroczyc w ciągu drogi krajowej nr 78. Inwestycja ta realizowana jest w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Obwodnica Kroczyc poprowadzona będzie po nowym śladzie jako droga główna ruchu przyspieszonego o długości ponad 9 km i przekroju jednojezdniowym, złożonym z dwóch pasów ruchu. Obwodnica planowana jest jako południowo-wschodnie obejście miejscowości Kroczyce, a jej ślad biegł będzie po niezurbanizowanym terenie, na którym głównie znajdują się pola uprawne. Konstrukcja jej nawierzchni dostosowana będzie do przenoszenia obciążenia 11,5 ton na oś. Wyposażona będzie w niezbędne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak oświetlenie drogowe, oznakowanie obwodnicy i dróg z nią związanych, bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenie oraz urządzenia ochrony środowiska m.in. zabezpieczenia przeciwhałasowe, przejście dla zwierząt, zbiorniki retencyjne. Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosi 9 805 000,00 zł brutto. W postępowaniu złożono 13 ofert, najniższą cenę (1 999 980,00 zł) zaproponowała firma GRAMAR Sp. z o.o. – informowało GDDKiA w piątek 17 lipca.

Z kolei we wtorek 21 lipca nastąpiło otwarcie ofert na projekt obwodnicy Szczekocin i Goleniów.

Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy Szczekocin i Goleniów w ciągu drogi krajowej nr 78. Powstanie ona w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Stanowić będzie kontynuację obwodnicy Kroczyc oraz Poręby i Zawiercia w ciągu drogi krajowej nr 78. Poprowadzona będzie po nowym śladzie, o długości ponad 13 km, jako droga główna ruchu przyspieszonego o przekroju jednojezdniowym, złożonym z dwóch pasów ruchu. Zostanie zaprojektowana jako północne obejście miejscowości Grabiec, Bonowice, Szczekociny i Goleniowy, a jej ślad biegł będzie po niezurbanizowanym terenie, na którym głównie znajdują się pola uprawne. Konstrukcja jej nawierzchni dostosowana będzie do przenoszenia obciążenia 11,5 ton na oś. Wyposażona będzie w niezbędne urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak oświetlenie drogowe, oznakowanie obwodnicy i dróg z nią związanych, bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe i ogrodzenie oraz urządzenia ochrony środowiska m.in. zabezpieczenia przeciwhałasowe, zbiorniki retencyjne. Kosztorys GDDKiA wynosi 7 546 069,30 zł brutto. W postępowaniu złożono 13 ofert, najniższą cenę (3 472 044,00 zł) zaproponowała firma MOSTY Katowice Sp. z o.o. – czytamy w komunikacie GDDKiA z 22 lipca.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Mapka: GDDKiA Katowice

6 KOMENTARZY

  1. Nie rozumiem jednego. Projekt obwodnicy Zawiercia 17 miesięcy i budowa podobny czas. Nie wierzę w taki termin budowy. Nie można zrobić projektu na np. połowę odcinka i zaczynać go budować a w międzyczasie kontynuować dalszy odcinek ? Ile budowano krótką i wąską obwodnicę Myszkowa ???

  2. Czyli koniec marzeń o dwujezdniowej obwodnicy do Szczekocin, bo będzie tylko jedna jezdnia. Tak oszukuje i mami pustymi obietnicami pisiorska hunta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange