zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Decyzja Prezydenta Zawiercia: nie będzie Rady Gospodarczej

Rada Gospodarcza przy prezydencie Zawiercia została powołana w 2015 roku przez Witolda Grima, włodarza miasta w kadencji 2014-2018.

Pod koniec listopada Prezydent Łukasz Konarski wydał zarządzenie w sprawie uchylenia Zarządzenia nr 252/15 Prezydenta Miasta Zawiercie z dnia 18 czerwca 2015 r. w sprawie powołania członków Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zawiercie oraz Regulaminu Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zawiercie.

Zgodnie z §2 art. 1 Regulaminu Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Zawiercie do Zarządzenia nr 252/2015 Prezydenta Miasta Zawiercie z dnia 18 czerwca 2015 r. Rada została powołana na czas trwania kadencji Prezydenta Miasta Zawiercie 2014-2018r. Tym samym po jej zakończeniu Prezydent Łukasz Konarski postanowił, że taka formuła działalności tego organu opiniodawczego nie będzie funkcjonować w kolejnych latach. Zgodnie z „Planem Mądrych Rozwiązań Dla Zawiercia” powołane ma zostać Forum Przedsiębiorców, które skupiałoby nie tylko największych przedsiębiorców, jak miało to miejsce dotychczas. Przypomnijmy, że na terenie naszego miasta funkcjonuje ponad 4,5 tys. mikro-przedsiębiorstw i ich głos jest niezwykle ważny. Dodatkowo chcemy, by w Forum uczestniczyli również przedstawiciele środowisk naukowych i przedstawiciele organizacji pozarządowych – czytamy w odpowiedzi biura prasowego urzędu miasta.

Przewodniczącym rady był Stefan Rotarski, wiceprzewodniczącą – Joanna Brodzik–Kot. W skład rady gospodarczej wchodzili również: Sławomir Bajor, Kryspin Baran, Stanisław Dominik. Aldona Frączkiewicz–Wronka, Maria Gajecka–Bożek, Jarosław Gronowski, Bogdan Janikowski, Janusz Koclęga, Jerzy Kozicz, Stefan Król, Jan Łapaj, Tomasz Pasierb, Stanisław Sokół, Wacław Sołtysik, Andrzej Szafruga i Bogusław Trepka.

20 KOMENTARZY

 1. Przeciez Witek powolal radę, a potem nie mial nic do powiedzenia w urzedzie. Rada rzadzila-niestety. Dobry ruch. Rada pilnowala swoich interesow, a nie mieszkańców.

  • Oczywiście, że jestem mężem Pani Magdaleny Pasierb ale rownież doświadczonym pracownikiem i menedżerem bankowosci korporacyjnej z 20 letnim doświadczeniem w pracy w ING, Raiffeisen i PKO. Oprocz tego zasiadałem w kilku Radach Nadzorczych prywatnych Spółek, gdzie służyłem swoją rada i pomocą. Pozdrawiam serdecznie

    • Jak widać Panie Pasierb, na nic się zdało Pańskie „doświadczenie”, albo nic nie było warte. Niech Pan wyjaśni jak to się stało, że jako licealista był Pan pracownikiem Banku Śląskiego ? Został Pan pracownikiem banku nie mając zielonego pojęcia o bankowości ! Więc co Pan mógł tam robić i jakiego doświadczenia nabywać ? To Pańskie doświadczenie jest tyle warte co studia zaoczne na które Pan uczęszczał. Trochę pokory chłoptasiu, bo jesteś pusty jak bęben !

     • Nie bede dyskutował z kimś kto nie ma odwagi sie przedstawić. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Pozdrawiam serdecznie i życzę lepszego wykształcenia i lepszej kariery zawodowej.

   • No fajnie. Poza tą wyliczanką co pan wniósł do życia naszego miasta? Pytam bez przekąsu. Czy chodzi o bycie w radach i branie za to wynagrodzenia?

 2. W radach nadzorczych prywatnych spółek zasiadać może byle cieć, bo tam nie trzeba mieć żadnych uprawnień Panie Pasierb więc nie ma się czym chwalić.

 3. Brawo Panie Prezydencie. Wreszcie pozbywa sie paru malzenstw z urzedu i spolek miasta ktore tylko sobie kase nabijaly kosztem mieszkancow. Trzeba oczyscic wreszcie to miasto.

  • Szanowny Mieszkańcu, pragnę tylko zauważy, ze zasiadanie w Radzie Gospodarczej nie wiązało sie z żadnym wynagrodzeniem i nigdy nie pobrałem złotówki z tego tytułu. Nie mierzmy prosze wszystkich swoją miara – niektórzy ludzie robią czasami rożne rzeczy non profit. Pozdrawiam serdecznie

   • Tylko winny się tłumaczy. Więc niech Pan przestanie pisać jaki to Pan wspaniały. Brak profesjonalizmu. Pozdrawiam

    • Prosze konkretnie napisać w czym przejawia sie brak prodesjonalimu a nie rzucać ogólnikami.
     I w żaden sposób sie nie tłumacze bo nie ma z czego i przed kim, tylko wyposażam Pana w kompletna wiedzę, zeby w przyszłości nie pisał Pan nieprawdy. Nigdzie nie napisałem, ze jestem wspaniały ale miło, ze tak Pan mysli ?

     • Odnoszę wrażenie, że ma Pan wyrzuty sumienia, Panie Pasierb z powodu kompletnego fiaska jakie poniosła tak zwana Rada Gospodarcza przy Grimie. Jeśli się mylę, to proszę mnie wyprowadzić z błędu i wymienić korzyści jakie odniosło nasze miasto i jego mieszkańcy z racji istnienia tego groteskowego gremium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.