zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Bus “Nowa Piątka” przyjechał do Zawiercia. Wcześniej odwiedził wszystkie inne gminy powiatu [ZDJĘCIA]

Dziś do kilku miejscowości w powiecie zawierciańskim, m.in. do Zawiercia, dotarł bus “Nowa Piątka”.

Bus ma informować o nowych 5 propozycjach rządu: przywrócenie połączeń pomiędzy powiatami i gminami, zwolnienie z PIT dla pracujących do 26 roku życia, wyższe Koszty Uzyskania Przychodu i niższy PIT, świadczenie dla emerytów: +1100 zł oraz 500 zł dla każdego dziecka.

Trasę busa “Nowa Piątka” koordynuje Śląski Urząd Wojewódzki. W ubiegłym tygodniu bus pojechał do Irządz, Kroczyc, Łaz, Ogrodzieńca, Pilicy, Szczekocin i Żarnowca. Dziś pojawił się w trzech pozostałych gminach naszego powiatu.

Dziś w powiecie zawierciańskim – m.in. we Włodowicach, Porębie i Zawierciu – można było uzyskać informacje na temat „Nowej Piątki”. Informacji udzielali pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Busy jeżdżą po całym województwie śląskim. Dziś bus przyjechał także do Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Z pozostawionych przez pracowników ŚUW materiałów skorzystać będą mogli odwiedzający urząd mieszkańcy – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Zawierciu.

Zdjęcia: Śląski Urząd Wojewódzki / Starostwo Powiatowe w Zawierciu

5 KOMENTARZY

  1. W telewizji (zwłaszcza TVP INFO 24) jest na ten temat wystarczająco dużo mówione. Tu raczej chodzi o to, ile ten program wytrzyma w czasie. Póki co, to wszystko na co daje PIS wydaje się niemożliwym do sfinansowania, a jednak to się dzieje. Platforma Obywatelska (przez 8lat rządów) nawet nie pomyślała o podobnych programach i nie zrealizowała niczego z przedwyborczych obietnic. Dlatego te ogromne rozbieżności w działaniach dają do zastanowienia, że albo jedni byli nieporadni i skąpi, albo drudzy przeszacują i to wszystko pierdyknie.

  2. Te pieniądze to wyżyłowanie budżetu – dadzą je ludziom przed wyborami, ale spustoszą kasę Państwa. Nie lepiej zamiast kupować głosy w tak prymitywny sposób, zainwestować pieniądze np. w porządną nowoczesną elektrownię i doprowadzić do obniżek opłaty za prąd? Ludziom ulżyłoby to na dłużej niż chwilowe zapomogi. Cynizm i bezmyślność władz mnie przeraża.

  3. W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów przyznał podwyżkę “swoim”17 osobom,plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Czy to jest sprawiedliwe ?panie prezydencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.