zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Budżet obywatelski w Łazach: do końca maja mieszkańcy mogą składać propozycje [AUDIO]

Do końca maja mieszkańcy gminy Łazy mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. To trzeci budżet obywatelski w historii gminy.

Władze samorządowe zarezerwowały w budżecie gminy na ten cel 70 tysięcy złotych.

Pierwszy raz mieszkańcy gminy mieli możliwość głosowania w 2016 roku. Był to pierwszy budżet obywatelski nie tylko w Łazach, ale także w całym powiecie zawierciańskim. Budżety obywatelskie są coraz popularniejsze w gminach i miastach, a Łazy należą do liderów w powiecie zawierciańskim. Zawsze zależało nam na poznaniu opinii i potrzeb naszych mieszkańców, budżet obywatelski daje taką możliwość. Dzięki temu realizacja zadań własnych gminy jest bardziej zgodna z oczekiwaniami mieszkańców – mówi Ilona Pelon, sekretarz Łaz.

Do 31 maja trwa zgłaszanie zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, w terminie 3-24 czerwca trwać będzie ocena formalna i merytoryczna zadań zgłoszonych do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, a w dniach 8-31 lipca głosować będą mogli mieszkańcy gminy. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 14 sierpnia.

W ramach poprzednich budżetów obywatelskich powstał jeden z placów zabaw w Łazach, kolejny wygrany projekt zakładał uporządkowanie miejsc postojowych i utwardzenie poboczy przy ul. Wyzwolenia, w sąsiedztwie osiedla Podlesie w Łazach.

Mówi sekretarz Łaz Ilona Pelon:

Źródło: Urząd Miejski w Łazach

2 KOMENTARZE

  1. Może jakiś radny spytałby się radnych z Platformy(PO) ,dwoje pracuje w wodociągach(E.Mićka i D.Świderski),czy dostali podwyżki? W grudniu 2018 roku odchodzący prezes wodociągów z PO(Platforma Obywatelska) przyznał podwyżkę tylko “swoim”17 osobom(załoga liczy 140 osób),plus nagrody,przypominam ,że wodociągi są spółką miejską.Panie prezydencie proszę się tym zająć

  2. Może radna Mićka i radny Świderski powiedzą ile przytulili podwyżki i nagrody w grudniu 2018 r. jak kumpel z PO odchodził z prezesury z wodociągów.
    Radna Mićka taka sprawiedliwa,uczciwa a jak kolega z PO odchodził z prezesa wodociągów w grudniu 2018 i dał podwyżki tylko swoim 17 osobom(załoga liczy 140 osób) i bardzo duże nagrody to jakoś jej nie przeszkadzało,mega hipokrytka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.