zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Bitwa o wozy: wóz strażacki trafi do gminy Irządze [KOMENTARZ WÓJTA i OSP WITÓW]

Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji ogłosiło przed drugą turą wyborów na Prezydent RP drugą edycję akcji “Bitwa o wozy”. W jej ramach jedna gmina z każdego z dawnych 49 województwa otrzyma wóz strażacki za najwyższą frekwencję.

Najwyższą frekwencję w dawnych województwie częstochowskim miała gmina Irządze – 77,35%.

Osobiście wystąpiłem z apelem do mieszkańców. Zaangażowali się radni, sołtysi, ale bez zaangażowania mieszkańców nie udało by się to. Jest to dla mnie zaskoczenie, ale gdy widziałem zaangażowanie mieszkańców przeczuwałem, że może się udać. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom, a także organizacjom – ochotniczym strażom pożarnym, Paniom z kół gospodyń wiejskich, radnym Rady Gminy Irządze oraz sołtysom wszystkich miejscowości. Nie wiemy jeszcze do jakiej jednostki trafi wóz – powiedział wójt gminy Irządze Jan Molenda.

W gminie Irządze działa 8 jednostek OSP: Bodziejowice, Irządze, Mikołajewice, Sadowie-Woźniki, Wilgoszcza, Wilków, Witów i Zawada Pilicka.

Prawdopodobnie wóz strażacki trafi do OSP z największą frekwencją w gminie – najwyższa była w remizie OSP Witów (83,66%).

Co na to OSP Witów?

Jako członkowie OSP Witów jesteśmy szczęśliwi. Wozy, jakie posiadamy obecnie są bardzo stare. Wszyscy mobilizowaliśmy siebie i naszych sąsiadów, aby poszli na wybory i opłaciło się. Frekwencja w samej wsi Witów wynosiła ponad 82%. Dlatego jako OSP Witów pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom gminy, a w szczególności wsi Witów za czynny udział w wyborach. Cała wieś jest zaangażowana w życie jednostki i jest to nagroda nie tylko dla strażaków, ale dla całej wsi. A nowy wóz podniesie bezpieczeństwo w całej okolicy – powiedział Tomasz Kot, druh i członek komisji rewizyjnej przy zarządzie OSP Witów.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

4 KOMENTARZE

  1. Warto przypomnieć, że w tej przeklętej dz*urze nie ma lekarzy specjalistów a nawet dentysty, i że od połowy marca całkowicie zlikwidowano OSTATNI i JEDYNY kurs na dobę z pseudo-firmy uni-metal (okrężny ze Szczekocin do Zawiercia przez irządze, podczas gdy linia ze Szczekocin do Zawiercia z pominięciem tego za*upia kursuje min 9 razy dziennie przez cały rok). Tej linii już NIE przywrócą nawet gdy szkoła wróci we wrześniu (wiadomość z samego źródła), a wg “‘kulturalnych’ pracowników urzędu gminy problemu nie ma bo jak sami gadają” przecie tam kozdy mo ałto”. Zatem by odwiedzić dziadków albo zawieźć ich do urzędu i lekarza, musimy z mężem brać wolne i tłuc się autem z Zawiercia.

    • Rzeczywiście z Zawiercia jechać do gminy Irządze-straszne. Jest to taki kawał drogi jak nie wiem co. Skoro dziadkowie są starsi to chyba i tak by potrzebowali pomocy bo samym nawet gdyby kursował bus ciężko by było się dostać. Chyba Pani powyżej najchętniej chciałaby pozbyć się własnych dziadków. Sama jeździłam z dziadkami jeździłam i brałam wolne w pracy, ale ja uważałam to za własny obowiązek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.