zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Aluron Virtu Warta Zawiercie przegrał z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Mistrz Polski niepokonany przez Aluron Virtu Wartę Zawiercie – ZAKSA pokonała przyjezdnych 3:1. Dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera Plusligi.

Obie drużyny dobrze weszły w mecz, grali punkt za punkt. Pierwsza większa przewaga była przy wyniku 5:3 po błędnym podaniu Kamila Semeniuka. ZAKSA kontynuowała swoją dobrą grę, co zmusiło do wzięcia czasu przez Marka Lebedewa przy wyniku 9:5. Aluron wciąż próbował dogonić przeciwnika i kontakt złapał z nim dopiero przy stanie 11:10. Zespół z Kędzierzyna jednak bardzo szybko uciekł do bezpiecznej przewagi nad przeciwnikiem  (15:10), trener Aluronu Virtu wziął wtedy 2 czas. Przewaga nad zespołem z Zawiercia wciąż rosła, aż do wyniku 25:19. Goście przegrali pierwszego seta 6 punktową przewagą.

W 2 secie od początku warunki gry dyktowała ZAKSA Kędzierzyn Koźle, mieli nad przyjezdnymi 2/3 punkty przewagi i spokojnie zmierzali do końca seta. Aluron wziął się za odrabianie strat i wyrównał wynik meczu (16:16), trener ZAKSY Gardini Andrea wziął czas dla swojej drużyny. Goście po dobrym okresie gry, po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (16:18) w tym secie. W samej końcówce Aluron Virtu Warta Zawiercie wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie (17:22) i spokojnie kontrolował przebieg seta. Ostatecznie Aluron Virtu pokonał gospodarzy 20:25 i wyrównał stan meczów – 1:1

ZAKSA Kędzierzyn Koźle nie zamierzała odpuścić jednak tego meczu i od 3 seta konsekwentnie realizowała cele trenera i wypracowała sobie wysoką 4 punktową przewagę (12:8). Dobra gra zaowocowała w 7 punktową przewagę nad Aluronem Virtu (17:10). Do kontrowersyjnej sytuacji doszło przy stanie (17:13) – siatkarze oraz trener zgodnie zaprotestowali decyzji sędziego, dopatrzyli się błędu u przeciwnika – po challange’u sędzia główny zmienił decyzje i przyznał punkt Aluronowi Virtu. Z tą decyzją nie zgodzili się znów siatkarze ZAKSA. Sędzia przejrzał jeszcze raz powtórkę i swoją decyzję podtrzymał. Dzięki temu goście tracili już tylko 3 punkty (17:14), następnie świetny atak i już tylko dwa (17:15). ZAKSA rozgoryczona przebiegiem ostatnich sytuacji, zaczęła wyprowadzać kolejne ataki i znów wyszli na wysoką przewagę (24:17). Ostatecznie gospodarze wygrali 25:17 i objęli prowadzenie w meczu 2:1

Aluron wciąż walczył jednak o zwycięstwo i od początku 4 seta rzucił się do ataku, wychodząc przy tym na 3 punktową (7:10). Drużyna z Zawiercia grała jednak konsekwentnie i zmierzała do końcowego sukcesu. ZAKSIE udało się wyrównać wynik dopiero przy stanie 18:18. Wyrównana gra utrzymywała się aż do końca seta. Przy stanie 23:24 prowadzenie objęli goście , lecz gospodarze zdołali obronić piłkę setową chwile później Aluron znów miał okazje zakończyć seta, ale znów udanie bronili się siatkarze z Kędzierzyna Koźla. Sytuacja diametralnie się zmieniła, ponieważ tym razem ZAKSA miała piłkę meczową i szanse na zakończenie meczu i udało im się to (28:26).

Jurajska Armia dotarła do Kędzierzyna w ponad 200 osobowym składzie w tym 2 obcokrajowców – z Meksyku! Kibice dumnie i mocno dopingowali swoich zawodników, lecz to nie wystarczyło by ostatecznie móc cieszyć się z zwycięstwa.

MVP: Sam Deroo

Tekst i zdjęcia: Bartosz Jastrząb