zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

Akcja Związku Gmin Jurajskich na skałkach w Niegowonicach [WIDEO+AUDIO+ZDJĘCIA]

Związek Gmin Jurajskich po raz kolejny zorganizował akcję “Czyste Skały”, której celem jest usuwanie napisów z tzw. ostańców, czyli skał powstałych w wyniku wietrzenia na Jurze. W tym roku akcja objęła m.in. Skałę Kromołowiec w Niegowonicach (gmina Łazy).

Akcja “Czyste Skały” została zorganizowana po raz pierwszy w 2013 roku. Dyrektor Biura Związku Gmin Jurajskich Robert Nieroda wyjaśnia, skąd wzięła się taka inicjatywa:

_

Dyrektor Robert Nieroda mówi także, jak wygląda proces czyszczenia skały:

_

Dyrektor Robert Nieroda podkreśla, że akcja w ciągu ostatnich kilku lat zdążyła przynieść wymierne efekty:

_

W tym roku akcja “Czyste Skały” odbyła się w dniach 28-29 października. Pierwszego dnia czyszczona była tzw. Skała z Krzyżem w miejscowości Niegowa oraz Skała Kapuśniak w Suliszowicach. W czwartek 29 października, oprócz Skały Kromołowiec, czyszczona była także skała na drodze leśnej utwardzonej na odcinku Ryczów-Pilica. Warto dodać, że co roku akcja organizowana jest na jesień, ze względu na mniejszą liczbę turystów oraz większe prawdopodobieństwo wymycia piasku, użytego podczas czyszczenia skały, przez deszcz.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

2 KOMENTARZE

    • monitoring zalozyc….zlapiac takiegio delikwenta kara 20 tysiecy plus koszty prac “zmazania napisow” i praca “za free” na rzecz Jury w ubraniu opisanym “rysuje skaly” I piekne zdjexie takiego cymbala w lokalnych gazetach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.