zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Aktualności Powiat

Akcja “Znicz 2017” w powiecie zawierciańskim

Już od dziś zawierciańscy policjanci rozpoczynają działania “Znicz 2017”. Akcja potrwa do 2 listopada 2017 roku do godziny 22.00.

W tym czasie policjanci w sposób szczególny będą nadzorować ruch na drogach naszego powiatu. Intensywne działania mundurowych mają zapewnić pomoc i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych możemy się spotkać z ręcznym sterowaniem ruchu. Najważniejszym zadaniem mundurowych będzie utrzymanie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci z zawierciańskiej drogówki zwrócą uwagę na oświetlenie pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Nie zabraknie też pomiarów prędkość i badań trzeźwość kierowców.

Policja przypomina pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku. Oczywiście zachęcamy wszystkich do używania odblasków również w terenie zabudowanym.

Prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatu zawierciańskiego:

  • W dniu 31 października 2017 roku na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Goleniowy (gm. Szczekociny) została zapowiedziana akcja protestacyjna. Mieszkańcy tej miejscowości będą wstrzymywać ruch pojazdów na przejściu dla pieszych. Protestujący domagają się budowy chodnika i poprawy bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania. Proponowany objazd dla samochodów osobowych: Szczekociny ul. Włoszczowska – Tarnawa Góra – Dalekie.
  • W miejscowości Nakło (pow. Myszkowski ) całkowicie zamknięty jest remontowany wiadukt. Przejazd drogą krajową nr 46 ze Szczekocin do Częstochowy wymaga korzystania z objazdu lokalnymi drogami.
  • Na drodze wojewódzkiej nr 796 w miejscowości Chruszczobród (gm. Łazy) trwają prace drogowe związane z wymianą nawierzchni. W tym miejscu obowiązuje zakaz ruchu w obu kierunkach. Proponowany objazd: Dąbrowa Górnicza – Ogrodzieniec – Pilica – Pradła.
  • Kierowcy mogą się spotkać także z utrudnieniami na drodze wojewódzkiej nr 790 w Podzamczu i na drodze wojewódzkiej 791 w miejscowości Fugasówka. W tych miejscach również na jezdni pracują drogowcy.
  • Okresowe utrudnienia mogą wystąpić na DK-78 w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną w Zawierciu oraz w Porębie w pobliżu przejścia dla pieszych przy cmentarzu.
  • Podobnie jak w latach ubiegłych zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach 1 i 2 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.

Zawierciańscy policjanci ostrzegają kierowców przed dużym natężeniem ruchu i niewykluczonymi postojami na drodze krajowej nr 78. Planując podróż w najbliższych dniach, warto rozważyć wybór innej, mniej uczęszczanej trasy.

Dla miejscowych kierowców, którzy chcą uniknąć zatłoczonej DK-78 w rejonie Zawiercia, zalecamy objazd ul. Łośnicką. W przypadku możliwych utrudnień na innych odcinkach DK-78, kierowcy mogą wykorzystać do objazdów inne lokalne drogi np. Zawiercie-Włodowice-Rzędkowice-Podlesice lub Zawiercie-Skarżyce-Piaseczno.

Polica przypomina, że w dniu 31 października 2017 r. w godz. 18.00 do 22.00 oraz w dniu 1 listopada 2017 r. w godz. 8.00 do 22.00 na wszystkich drogach obowiązywać będzie zakaz poruszania się pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. ( Dz.U. 2013 poz. 839).

Tekst i zdjęcia/grafiki: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.