zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Powiat

5. rocznica katastrofy kolejowej pod Szczekocinami [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dziś w miejscowości Chałupki pod Szczekocinami odbyły się uroczystości upamiętniające tragedię sprzed 5 lat.

Do katastrofy, w wyniku której zginęło 16 osób, a 150 odniosło obrażenia, doszło 3 marca 2012 roku. Zderzyły się wówczas czołowo dwa pociągi pospieszne jadące tym samym torem. Do odpowiedzialności za tragedię zostali pociągnięci pracownicy kolei.

15 lipca 2016 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie wydał wyrok, w którym wymierzył oskarżonemu Andrzejowi N. karę łączną 4 lat pozbawienia wolności, a oskarżonej Jolancie S. karę łączną 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. W lutym bieżącego roku Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wniosła apelację od tego wyroku wnioskując o surowsze kary dla oskarżonych.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w kościele w Goleniowach, po której uczestnicy przeszli do Chałupek (gdzie postawiono tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy) i złożyli kwiaty. Na zakończenie złożono kwiaty również przy krzyżu znajdującym się w miejscu tragedii.

W uroczystościach wziął udział m.in. wicewojewoda śląski Mariusz Trepka, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych (starosta zawierciański, przewodniczący rady powiatu i radni powiatowi).

Zobaczcie materiał filmowy i zdjęcia z wydarzenia:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.