critical essays on eodipus advantages essay appraisal method essay on price rise and common man what makes a good introduction to an english essay

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Zawiercianka wystąpi u boku Edyty Geppert, Jacka Kawalca i Anny Wyszkoni [WYWIAD]

Za kilka miesięcy w TAURON Arenie w Krakowie odbędzie się premiera pierwszego na świecie musicalu o Janie Pawle II. Jedną z osób biorących udział w jego przygotowaniu jest zawiercianka.

Musical “Karol” to widowisko taneczne, aktorskie i wokalne stworzone na podstawie biografii Karola Wojtyły. Musical będzie muzyczną opowieścią o życiu Papieża-Polaka i polskiej historii XX wieku. Wystąpią w nim m.in. Edyta Geppert, Jacek Kawalec i Anna Wyszkoni. Jego premiera odbędzie się 25 lutego 2017 roku. Jedną z uczestniczek musicalu jest pochodząca z Zawiercia Magdalena Leśniak.

Paweł Kmiecik: W jaki sposób trafiłaś do musicalu?

Magdalena Leśniak: O całej produkcji dowiedziałam się od Pani Katarzyny “Pumy” Piaseckiej prowadzącej warsztaty wokalne na próbach do Musicalu i dyrektorki Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej “Cool Music School” w Katowicach, do której uczęszczam. Musical od zawsze kojarzył mi się z wielkim przedsięwzięciem, w którym biorą udział osoby posiadające wieloletnie doświadczenie na wielkich estradach i pomimo faktu, że doświadczenie ze sceną mam od najmłodszych lat nie zdecydowałam się na udział w pierwszych castingach do Musicalu Karol. Nie długo po ich zakończeniu Pani Katarzyna poinformowała mnie, że w castingach wzięło udział mnóstwo uzdolnionych osób, ale pomimo to nie wszystkie miejsca zostały obsadzone dlatego organizowany będzie dodatkowy casting. Uznałam, że dostałam drugą szansę, której nie mogę zmarnować. Przede wszystkim szansę na spełnienie mojego marzenia o wystąpieniu w wielkiej produkcji musicalowej. I tym właśnie sposobem znalazłam się w zespole wokalnym Musicalu Karol – Pierwszym Polskim Musicalu o życiu Jana Pawła II.

Dlaczego tak bardzo chciałaś się zaangażować w ten projekt?

Przed rozpoczęciem prób głównym atutem była dla mnie opcja spełnienia swojego marzenia. Teraz, po ich rozpoczęciu, przeczytaniu scenariusza i zapoznaniu się z historią, która zostanie przedstawiona w musicalu czuję nieprawdopodobny zaszczyt, że wraz z aktorami, piosenkarzami i tancerzami będziemy mogli przedstawić całej Polsce jedną z najpiękniejszych historii minionych lat. Historię życia człowieka, naszego rodaka, którego kochała nie tylko Polska, ale cały Świat. Historię o rodzinie, przyjaźni, miłości, utracie i cierpieniu. O wytrwałości i wierze. Zarówno o najsmutniejszych jak i najpiękniejszych chwilach życia Karola Wojtyły.

Jakie to dla Ciebie doświadczenie?

Udział w musicalu jest dla mnie nowym doświadczeniem. Próbą łączenia śpiewu z elementami choreografii. Jest poszerzaniem swoich horyzontów i wiarą w to, że czasami stać nas na o wiele więcej niż nam się wydaje. Moja przygoda z Musicalem dopiero się zaczyna, ale już teraz wiem, że możliwość przekazania drugiemu człowiekowi niesamowitych historii w tak pięknej formie jest czymś z czego nigdy nie zrezygnuję. Dlatego z całego serca zapraszam na premierę Musicalu Karol 25-go lutego 2017 roku w TAURON Arenie w Krakowie. Będzie to spektakl pełen emocji i wzruszeń przedstawiający historię niesamowitego człowieka. Papieża, który został świętym.

Dziękuję za rozmowę.

musical-2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange