free expository essay essays and poems by emerson prisoner of azkaban cast essays teenage prostitution essay the theme of evil in othello essay free essay on observation

zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

Zawiercianin w finale “Talentu Świętokrzyskiego” [WYWIAD]

Pochodzi z Zawiercia, ale od 2 lat mieszka z żoną sto kilometrów stąd. Teraz wziął udział w konkursie “Talent Świętokrzyski” i dotarł do jego finału. Czy może liczyć na pomoc zawiercian?

SMS o treści: FINAL.10 na numer: 71321 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT) – to najprostszy sposób, żeby pomóc Michałowi Steciakowi na wygraną w finale konkursu, który odbędzie się 17 grudnia (sobota) w Sali Kongresowej Targi Kielce. Początek wydarzenia o godzinie 17:30, wstęp jest wolny. Michał opowiedział nam o muzyce, planach i… o tym, co zawiercianin robi w Świętokrzyskiem.

Paweł Kmiecik: Jak i od czego zaczęła się Twoja przygoda z konkursem Talent Świętokrzyski?

Michał Steciak: “Talent Świętokrzyski” to konkurs organizowany przez lokalne, świętokrzyskie media, które nagłaśniały to wydarzenie bardzo intensywnie w Internecie i na łamach bardzo poczytnej w moim regionie gazety. Zanim jeszcze podjąłem decyzję o zgłoszeniu się do konkursu dużo ćwiczyłem, śpiewałem. Ale było to głównie śpiewanie dla siebie albo na koncertach dla małego grona publiczności. Potem za namową mojej Żony (której bardzo dziękuję za zmotywowanie mnie do tego działania) wysłałem zgłoszenie do konkursu. Wtedy nie liczyłem nawet, że ktoś oddzwoni. Miałem wrażenie, że to będzie tylko zmarnowany czas na wypełnianie formularza. Myliłem się, był telefon, krótka rozmowa i zaproszenie na casting. I tak to jakoś się potoczyło, że jestem w finale konkursu.

Ile (policzalnych) występów i (niepoliczalnych) emocji masz za sobą?

Sam konkurs podzielony był na etapy. Pierwszy z nich składał się z castingu i finału na szczeblu powiatowym. A kolejny to już zmagania na szczeblu wojewódzkim. Do tej pory cztery razy stawałem na scenie konkursowej, przedstawiając jury i zgromadzonej publiczności repertuar operowy i operetkowy. Emocji związanych z każdym występem było sporo. Głównie za sprawą bardzo dużej konkurencji i poziomu, który jest bardzo wysoki. Na szczęście to jeszcze nie koniec emocji. Finał konkursu dopiero 17 grudnia 2016 roku. Na który oczywiście zapraszam.

Co stanie się jeśli wygrasz, a co jeśli nie? Pytam pod względem możliwości, które się dla Ciebie otworzą ale i Twoich planów.

Nie rozpatruję tego konkursu w kategoriach wygranej i przegranej. Dla mnie to nowe doświadczenia i nowi ludzie, których mogę poznawać na każdym etapie konkursu. Nie ukrywam, że podświadomie każdy chciałby wypaść jak najlepiej i być w czołówce, ale mam też świadomość, że uczestnicy, którzy zaprezentują się w finale są naprawdę świetnie przygotowani i nie będzie to łatwe. Już teraz mogę powiedzieć, że konkurs był i jest świetną przygodą. Poznałem ludzi, którzy od lat prężnie działają na świętokrzyskiej scenie muzycznej, a których pewnie bym nie poznał zaszywając się w domu. W jury konkursu zasiadają wspaniali ludzie, którzy dodają pewności siebie i robią wszystko, aby pomóc uczestnikom spełniać swoje marzenia i rozwijać pasje. Jest Kamila Drezno, wspaniała tancerka, którą mogliśmy podziwiać w programie Taniec z Gwiazdami, jest Łukasz Sobieraj, wybitny muzyk i organizator jednego z największych muzycznych świąt w Kielcach – festiwalu Scyzoryki. Jest też Krzysztof Kubalski znany szerszej publiczności członek kabaretu Z Konopii. I tak mógłbym jeszcze sporo osób wymienić. Konkurs jest dla mnie początkiem czegoś nowego, czegoś co kiedyś zaniedbałem i za czym zatęskniłem po latach – a więc za śpiewaniem i rozwijaniem swoich muzycznych pasji. Mam nadzieję, że na konkursie się nie skończy i że dzięki temu będę mógł zacząć koncertować i śpiewać dla coraz większego grona odbiorców.

Czy nie czujesz się z tym dziwnie, że będąc rodowitym zawiercianinem bierzesz udział w Talencie Świętokrzyskim? (śmiech)

Czy dziwnie? Raczej nie. Od dwóch lat mieszkamy z Żoną na stałe w województwie świętokrzyskim, tutaj mamy rodzinę, pracę, codzienne życie – czujemy, że tutaj jesteśmy u siebie. A co do konkursu, to Talent Świętokrzyski powstał z myślą o ludziach z pasją, którzy mieszkają lub przebywają czasowo w województwie świętokrzyskim. Regulamin nie wyklucza udziału osób, które nie urodziły się na terenie tego województwa. Stąd można zauważyć, że są wśród finalistów także osoby spoza naszego kraju. To jeszcze bardziej zwiększa prestiż konkursu i podnosi poprzeczkę uczestnikom. Wracając jeszcze do pytania – oczywiście nie zapominam, że w Zawierciu zostawiłem większą część swojego życia. Moje wspomnienia z lat studenckich, szkolnych, czy dziecięcych są związane właśnie z Zawierciem i ze Śląskie. Na szczęście ludzie nie pozwalają mi zapomnieć o mieście, w którym się wychowałem. Mam w Zawierciu dużą część swojej rodziny i wielu znajomych, którzy wspierają mnie w tym co robię i kibicują mi w moich poczynaniach.

Co dzieje się na Twoim zdjęciu w tle na FB? Jakiś pan i pani stojący po Twoich dwóch stronach coś pokazują – o co tam chodziło?

Moje zdjęcie z FB to nic innego jak coraz popularniejsze w mediach społecznościowych wyzwanie „Mannequin Challenge”. Wyzwanie to polega na przybraniu pozy i zastygnięciu w niej na dłuższą chwilę. W między czasie jedna osoba kręci film przechodząc pomiędzy uczestnikami wyzwania. Oczywiście w top mojego Facebooka jest tylko zdjęcie z tego wyzwania, ale w sieci jest dostępny cały filmik. Do zabawy włączyli się uczestnicy konkursu i jury. Trzeba przyznać, że fotografia jest naprawdę dobra – prawda? (uśmiech).

Dziękuję za rozmowę (filmik z fragmentem występu Michała Steciaka dostępny na naszym profilu na Facebooku).

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Secured By miniOrange