zawiercianskie.pl

Twoje źródło informacji z Zawiercia, powiatu i regionu

Kultura i rozrywka

W Zawierciu powstała Filharmonia Jurajska

Filharmonia Jurajska to inicjatywa zawierciańskich artystów – m.in. Anity Maszczyk i Leopolda Stawarza.

To nowa idea, nowy twór w przestrzeni artystycznej naszego regionu, prawie równo oddalonego od pobliskich muzycznych instytucji (Katowice, Częstochowa, Kraków). Celem FJ jest propagowanie muzyki klasycznej wykonywanej na żywo. Zwłaszcza muzyki kameralnej, czyli przeznaczonej na niewielki skład instrumentalny, w przeciwieństwie do muzyki symfonicznej. Muzyka kameralna nie wymaga wielkiej sali widowiskowej, stąd pomysł wykorzystania sali koncertowej Hutnik, która doskonale spełnia oczekiwania wobec tzw. sali kameralnej – mówi Anita Maszczyk, koordynator Filharmonii Jurajskiej.

Pierwszy koncert Filharmonii Jurajskiej „Odgłosy Wiosny” odbędzie się w niedzielę 31 marca, początek o godz. 18.00 w sali koncertowej Hutnik.

Wykonawcami koncertu będą Jurajska Orkiestra Kameralna pod batutą Wojciecha Rodka, dyrektora Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, w koncercie wystąpią soliści: Joanna Sokołowska i Adam Zając. W programie muzyka Vivaldiego, Mercadantego i Respighiego.

Partnerami w organizacji koncertu są SM Hutnik, Jurajska Orkiestra Kameralna, Agencja Artystyczna Figaro oraz osoby prywatne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany.